PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Jastrzębska Spółka Węglowa szuka nowego zarządu

  • Autor: PAP/JP
  • 12 lip 2021 13:16

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) szuka nowego prezesa i jego czterech zastępców: ds. ekonomicznych, ds. handlu, ds. rozwoju oraz ds. technicznych i operacyjnych. W poniedziałek rada nadzorcza firmy ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne, mające wyłonić nowy zarząd firmy.

Jastrzębska Spółka Węglowa szuka nowego zarządu
Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) szuka nowego prezesa i jego czterech zastępców: ds. ekonomicznych, ds. handlu, ds. rozwoju oraz ds. technicznych i operacyjnych (fot. JSW)
REKLAMA
  • Jak wynika z opublikowanych na stronie internetowej JSW ogłoszeń konkursowych, zgłoszenia kandydatów na stanowiska prezesa i czterech wiceprezesów będą przyjmowane do 26 lipca br., zaś rozmowy kwalifikacyjne z udziałem osób, które spełnią wymogi formalne, zaplanowano na 30 lipca w siedzibie firmy w Jastrzębiu-Zdroju.
  • W miniony piątek Rada Nadzorcza JSW odwołała ze stanowiska prezesa spółki Barbarę Piontek, czasowo powierzając kierowanie firmą oddelegowanemu z Rady prof. Stanisławowi Pruskowi.
  • Ze stanowiska wiceprezesa ds. rozwoju odwołano Tomasza Dudę, zaś z funkcji wiceprezesa ds. handlu - Włodzimierza Hereźniaka. Inny wiceprezes, odpowiedzialny w zarządzie za sprawy ekonomiczne Jarosław Jędrysek, sam zrezygnował ze stanowiska, jako powód podając przyczyny osobiste.

Dymisji Piontek i Dudy domagały się reprezentatywne organizacje związkowe z JSW.

Do czasu wyłonienia nowego szefa zarządu JSW - najdalej do 8 października - obowiązki prezesa spółki oraz wiceprezesa ds. technicznych i operacyjnych pełni, decyzją Rady Nadzorczej, oddelegowany do zarządu członek Rady, prof. Stanisław Prusek - od 2015 r. dyrektor Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Do pracy w zarządzie został również w piątek delegowany inny członek Rady, Michał Rospędek, który nie dłużej niż do 8 października będzie pełnił funkcje wiceprezesów ds. handlu oraz ds. rozwoju. Rospędek pracował wcześniej m.in. w należącej do spółki Tauron Wydobycie kopalni Janina w Libiążu; od 2015 r. był głównym specjalistą w departamencie górnictwa Ministerstwa Energii, a od 2018 r. naczelnikiem Wydziału Górnictwa Węgla Kamiennego w Departamencie Górnictwa w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

W zarządzie JSW pozostaje aktualny wiceprezes ds. pracy i polityki społecznej Artur Wojtków, wybrany na to stanowisko przez załogę spółki. Teraz pełni również czasowo funkcję wiceprezesa ds. ekonomicznych.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Jastrzębska Spółka Węglowa szuka nowego zarządu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA