Janusz Daszczyński objął stanowisko prezesa TVP, ale konkurs na członków zarządu do powtórki

W środę (29 lipca) rada nadzorcza TVP zadecydowała, że odbędzie się nowy konkurs na dwóch członków zarządu Telewizji Polskiej. Konkurs ma być przeprowadzony do końca roku. Do tego czasu TVP będzie kierować jednoosobowy zarząd, czyli prezes.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Janusz Daszczyński objął stanowisko prezesa TVP, ale konkurs na członków zarządu do powtórki

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

29 lip 2015 16:39


- W związku z powołaniem przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji Janusza Daszczyńskiego na stanowisko prezesa zarządu spółki oraz odmową powołania Mariana Zalewskiego i Wiesława Roli na stanowiska członków jej zarządu, Rada Nadzorcza TVP podtrzymała swą decyzję wyrażoną w uchwale z 23 marca 2015 r., w której opowiedziała się za trzyosobowym składem tego organu - czytamy w komunikacie TVP.

Do czasu powołania dwóch nowych członków zarządu sprawy spółki ma prowadzić "zarząd VII kadencji w osobie prezesa zarządu pana Janusza Daszczyńskiego" - zdecydowała rada.

Prezes pisze list do pracowników

W środę stanowisko objął nowy prezes Telewizji Polskiej, Janusz Daszczyński. Napisał on list do pracowników TVP, w którym przedstawił siedem swoich priorytetów. Wśród nich znalazły się m.in. wycofanie się "ze zgubnej dla jakości programu" rywalizacji z nadawcami komercyjnymi, rezygnacja z postępującej tabloidyzacji programów informacyjnych, zmiana modelu publicystyki i wykreowanie nowych formatów służących edukacji obywatelskiej, zaangażowanie w produkcję form telewizyjnych opisujących dziedzictwo kulturowe i historyczne, przywrócenie zlikwidowanych redakcji gatunkowych i wznowienie systematycznych ocen programów, czy połączenie powinności misyjnych nadawcy publicznego z modelowymi cechami efektywnego przedsiębiorstw.

- Jestem przekonany, że era cyfrowa nowych mediów 3.0 wcale nie musi być końcem telewizji publicznej, przeciwnie - może stanowić jej nowy początek. Jest wszakże jeden warunek: to właśnie TVP musi w polskim krajobrazie medialnym wyznaczać standardy, musi działać na rzecz dobra wspólnego - napisał Daszczyński.

Negatywna ocena przebiegu konkursu

Członków zarządu Telewizji Polskiej, w tym prezesa, wyłania KRRiT na wniosek rady nadzorczej. W czerwcu RN TVP wskazała kandydatury Janusza Daszczyńskiego na prezesa i Wiesława Roli oraz Mariana Zalewskiego na członków zarządu. W połowie lipca KRRiT negatywnie oceniła przebieg konkursu. Wytknęła radzie nadzorczej, że utrudniała jej dostęp do dokumentów konkursowych i sugerowała zastanowienie się nad liczbą członków zarządu TVP. KRRiT wcześniej sugerowała radom nadzorczym mediów publicznych powoływanie jednoosobowych zarządów, zamiast trzyosobowych.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.