PARTNERZY PORTALU

Jakiej pracy szukają Polacy?

  • Piotr Toborek
    pt
  • 28 mar 2018 18:00

Analiza wyszukiwań na portalach z ogłoszeniami o pracy pokazuje, że Polacy najczęściej szukają zajęcia jako kierowcy. W dalszej kolejności szukający pracy byli zainteresowani zatrudnieniem w handlu w charakterze przedstawiciela handlowego, a także sprzedawcy.

Jakiej pracy szukają Polacy?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • W badaniu Praca.pl 40 proc. ankietowanych w ramach noworocznych postanowień wskazało zmianę pracy.
  • Ludzie szukają pracy, a pracodawcy szukają pracowników.
  • Braki pracowników są najbardziej odczuwalne w branży budowlanej, transportowo-spedycyjnej, gastronomicznej.

Postanowienia noworoczne to jedno, a realizacja to drugie. 20 proc. uczestników badania przyznało, że zeszłorocznych postanowień, niestety, nie zrealizowało. A jak będzie w tym roku? Badanie Work Service pokazało, że co piaty Polak myśli o zmianie pracy na przestrzeni najbliższych dwóch lat.

W pierwszych dwóch miesiącach roku w wyszukiwarce ofert pracy na portalu Praca.pl zanotowano prawie 500 000 unikalnych wyszukiwań ogłoszeń. Oznacza to, że Polacy szukają aktywnie. Co interesuje ich najbardziej?

Czytaj też: Mamy rewolucję w wynagrodzeniach

Na czele rankingu znajdują się zawody związane z transportem. Ponad 13 800 unikalnych wyszukiwań dotyczyło ogłoszeń o pracę dla kierowców, zarówno zwykłych, jak i na samochody ciężarowe o masie powyżej 3,5 tony (kategoria C+E).

W dalszej kolejności szukający pracy byli zainteresowani zatrudnieniem w handlu w charakterze przedstawiciela handlowego, a także sprzedawcy. Takie hasła były użyte w wyszukiwarce prawie 8 000 razy. W czołówce pod względem wyszukiwania znalazły się też takie hasła i profesje jak: pracownik biurowy, księgowy i kierownik.

- Analizując ilość CV przesłanych na zamieszczone na Praca.pl ogłoszenia rekrutacyjne obserwujemy, że od wielu miesięcy największym zainteresowaniem cieszą się ogłoszenia na asystenta/tkę ds. administracji biurowej - notujemy ponad 100 aplikacji na jedną ofertę - informuje serwis praca.pl.

Brakuje rąk do pracy

Ludzie szukają pracy, a pracodawcy szukają pracowników. Trzecia edycja badania Barometr Zawodów realizowana na zlecenie Ministerstwa Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej wykazała, jak wygląda zapotrzebowanie na pracowników w poszczególnych zawodach.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Jakiej pracy szukają Polacy?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA