Jakich informacji kandydaci IT oczekują od potencjalnych pracodawców?

Zapotrzebowanie na speców od informatyki nie słabnie. Pracodawcy dwoją się i troją, żeby pozyskać najlepszych pracowników. Nie ułatwia im tego fakt, że specjaliści IT to bardzo wymagająca grupa zawodowa. Jak mogą sobie pomóc?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jakich informacji kandydaci IT oczekują od potencjalnych pracodawców?

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

26 lut 2014 12:29


Tylko w ubiegłym roku na portalu Pracuj.pl ukazało się aż 59 tys. ogłoszeń adresowanych zarówno do doświadczonych i wysoko wykwalifikowanych specjalistów IT, jak i dla kandydatów dopiero wchodzących na rynek pracy. Okazuje się jednak, że nie wszystkie są w stanie wystarczająco zainteresować potencjalnych kandydatów...

Według badania Pracuj.pl, aż 8 na 10 kandydatów IT twierdzi, że w ofertach pracy brakuje im danych na temat wynagrodzenia. Duża część badanych (74 proc.) wskazała również, że przed podjęciem decyzji o aplikowaniu do danej firmy, szuka informacji o możliwościach rozwoju i szkoleń oraz informacji na temat oczekiwań potencjalnego pracodawcy wobec pracowników. 40 proc. kandydatów z branży IT szuka również informacji o przebiegu kariery w tym sektorze oraz oczekuje wskazówek, jak przyotować się do procesu rekrutacyjnego.

Wyniki badania mogą się okazać cenną wskazówka dla pracodawców z branży IT. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w publikacji "Pracuj w IT".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.