Jaką decyzję o dalszym kształcie zarządu podejmie Rada Nadzorcza TVP?

Walne zgromadzenie spółek Telewizja Polska, Polskie Radio, Radio Białystok i Radio Rzeszów udzieliło absolutorium członkom zarządów z wykonania obowiązków w 2014 roku - poinformowało Ministerstwo Skarbu Państwa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jaką decyzję o dalszym kształcie zarządu podejmie Rada Nadzorcza TVP?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

28 lip 2015 21:13


W przesłanym komunikacie MSP wyjaśniło, że we wtorek (28 lipca), po przerwie w obradach zarządzonej 30 czerwca, odbyła się druga część Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia tych spółek.

Nadzwyczajne posiedzenie RN TVP

W środę (29 lipca) odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Rady Nadzorczej TVP, na którym jej członkowie mają zadecydować o dalszym kształcie zarządu spółki; po tym jak KRRiT zaakceptowała wybranego przez RN Janusza Daszczyńskiego na prezesa TVP i odrzuciła kandydatury Mariana Zalewskiego i Wiesława Roli na członków zarządu.

RN musi zadecydować o rozpisaniu konkursu uzupełniającego skład o dwóch członków, rekomendowania Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji innych kandydatów z ostatniego etapu konkursu, pozostawienia jednoosobowego zarządu (co wiąże się z powołaniem dyrektorów generalnych) lub uzupełnienia składu zarządu o kogoś spośród członków RN.

Czytaj też: TVP zwalnia w białych rękawiczkach? Ewa Ger: Pracownicy zyskali rok pracy

Jak czytamy we wtorkowym (28 lipca) komunikacie MSP, zgodnie z ustawą z 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji, zarządy spółek TVP i PR liczą od jednego do trzech członków. "Minister Skarbu Państwa, w świetle obowiązujących przepisów prawa, nie ma wpływu na liczebność i skład osobowy zarządu spółki Telewizja Polska. Zgodnie ze statutem spółki Telewizja Polska do kompetencji Rady Nadzorczej należy ustalenie liczby członków zarządu" - wskazał resort.

Członków zarządu Telewizji Polskiej, w tym prezesa zarządu, wyłania KRRiT na wniosek Rady Nadzorczej. W świetle przepisów ww. ustawy do zarządu powołuje się wyłącznie osobę posiadającą kompetencje w dziedzinie zarządzania oraz radiofonii i telewizji, spośród kandydatów wyłonionych w konkursie przeprowadzonym przez Radę Nadzorczą, na podstawie Rozporządzenia KRRiT z 18 listopada 2010 r. w sprawie regulaminu konkursu na kandydatów na członków zarządu spółki "Telewizja Polska - Spółka Akcyjna", spółki "Polskie Radio - Spółka Akcyjna" oraz spółek radiofonii regionalnej.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.