Jak zdobyć młodych pracowników? Oto kilka wskazówek

Wszystkowiedzący szef, który nie znosi sprzeciwu, nie będzie w stanie zdobyć szacunku i oddania pracowników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jak zdobyć młodych pracowników? Oto kilka wskazówek

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

10 mar 2016 12:42


– Aby skutecznie przyciągać największe talenty do swojej firmy trzeba wiedzieć, czego właściwie oczekuje od nas dana grupa. Talentów wśród młodych pracowników jest bardzo wiele. Na tle innych pokoleń wręcz wyróżniają się kreatywnością – mają jednak nieco większe, a z pewnością inne wymagania niż te, do których przez lata przywykli pracodawcy – wyjaśnia Michał Środa z GoWork.pl.

Pracownik a pracodawca

Zdaniem Środy, firmy przyjmujące postawę „powinieneś być dumny z tego, że tu pracujesz” ugrzęzły w przeszłości, bo młode pokolenie pracowników nie boi się kwestionować autorytetów. Wszystkowiedzący szef, który nie znosi sprzeciwu, nie będzie w stanie zdobyć ich szacunku i oddania.

Czytaj też: Ani kumpel, ani tyran. Szef powinien wymagać

– Dzisiaj pracownicy chcą czuć się doceniani i szanowani niezależnie od ich pozycji w hierarchii. Zwłaszcza ci najbardziej utalentowani nie będą tolerować jednostronnych relacji w pracy – mówi Środa.

Wydajne środowisko pracy

– By stworzyć miejsce pracy przyjazne obecnemu pokoleniu pracowników, firma powinna zainwestować zarówno czas jak i zasoby, by z optymalizować proces wdrażania pracownika na nowe stanowisko, pozwalający na szybkie dostosowanie się do sytuacji – uważa Środa. Zaznacza, że millenialsi lubią działać szybko. Dobrą polityką jest więc dbanie o to, by stanowiska pracy były łatwo dostępne, a wykorzystywana technologia aktualna.

Konkurencyjne wynagrodzenie

Kolejne pokolenia są coraz lepiej zaznajomione z nowoczesnymi sposobami poszukiwania pracy, a także z metodami porównywania pracodawców. Przywiązują bardzo dużą wagę do tego, jaką reputacją cieszy się firma – sprawdzają to m.in. na portalach opinii. Mają też wprawę w badaniu tego jak wynagrodzenie i benefity oferowane przez firmę, mają się do tego, co oferuje konkurencja. Nie chodzi jednak wyłącznie o pieniądze. – Konkurencyjne wynagrodzenie jest tylko jednym z elementów wpływających na zadowolenie pracownika i musi być powiązane z innymi dobrymi praktykami zatrudniania pracowników – podkreśla Michał Środa.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.