PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Jak wygląda praca w Poczcie Polskiej - kogo szuka gigant i co oferuje? [ROZMOWA]

- Problemy ze znalezieniem pracowników występują w całej Polsce. Najtrudniej jest w zachodniej części kraju - w Szczecinie, Wrocławiu oraz Poznaniu i w Warszawie. Rozważamy wprowadzenie dodatków do pensji w tych lokalizacjach, gdzie rekrutacja jest utrudniona ze względu na sytuację na rynku pracy - mówi Agnieszka Grzegorczyk, dyrektor zarządzająca pionem kapitału ludzkiego w Poczcie Polskiej w rozmowie z PulsHR.pl.

Jak wygląda praca w Poczcie Polskiej - kogo szuka gigant i co oferuje? [ROZMOWA]
Adobe Stock
REKLAMA

Zwolnienia w Poczcie Polskiej skończyły się. Teraz firma stawia na rekrutacje i to w wielu obszarach. Z czego wynika zmiana w polityce zatrudnienia?

Agnieszka Grzegorczyk, dyrektor zarządzająca pionem kapitału ludzkiego w Poczcie Polskiej: - Rzeczywiście, do 2015 r. w Poczcie Polskiej realizowane były programy dobrowolnych odejść i liczba pracowników została zmniejszona. Nowa strategia grupy kapitałowej zmienia kierunki rozwoju firmy. Chcemy zwiększać przychody w obszarze logistyki oraz w rynku e-commerce, a także rozwijać współpracę międzynarodową. Będziemy zwiększać zatrudnienie w związku z tymi planami stosownie do pojawiających się potrzeb.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zaprzestanie systemowych zwolnień wiąże się również z zobowiązaniami, które wzięliśmy na siebie, stając się operatorem wyznaczonym. Powyższe zobliguje nas do zapewnienia sieci placówek w całym kraju. Dlatego też zwiększamy zatrudnienie m.in. wśród listonoszy. Docierają również do nas sygnały od pracowników i związków zawodowych, że ta grupa osób jest obciążona nadmiarem pracy. Potwierdziły to nasze badania wewnętrzne. Stąd decyzja o zintensyfikowaniu rekrutacji na te stanowiska. Zamierzamy przyjąć 440 nowych osób.

W jakich jeszcze obszarach zamierzają państwo rekrutować?

- Rynek pracy na chwilę obecną jest rynkiem trudnym. Wielu pracodawców boryka się z problemami rekrutacyjnymi, w szczególności na stanowiska wykonawcze. Tego rodzaju wyzwania nie omijają Poczty Polskiej. Z drugiej strony jesteśmy otwarci na współpracę z organami rządowymi. Dlatego też podpisaliśmy porozumienie z Ministerstwem Sprawiedliwości, oferując pracę osadzonym.

Trwa systematyczne nawiązywanie współpracy z zakładami karnymi w całej Polsce w celu pozyskiwania osób do prac spedycyjno-rozdzielczych w sortowniach. Mamy w planie zatrudnić 500 takich osób. Myślę, że korzyści są obopólne. My mamy pracowników, a skazani będą mieli ułatwiony powrót do społeczeństwa po odbyciu wyroku.

To nie jedyne porozumienie, jakie Poczta Polska podpisała w ostatnim czasie. Współpracują Państwo także z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i PFRON, aktywizując osoby niepełnosprawne. Na jakim etapie jest rekrutacja?

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (7)

Do artykułu: Jak wygląda praca w Poczcie Polskiej - kogo szuka gigant i co oferuje? [ROZMOWA]

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Ja BABA 2017-06-12 16:51:02

  Tej instytucji i dobry Boże nie pomoże. Młody narybku tez nie wie jak jest pocztówka i znaczek ani po angielsku ani rosyjsku

 • jacek 2017-06-04 19:08:22

  dzień powitalny!!!!!!co ta baba pi....oli!!!!

 • pracownik w polsce 2017-06-04 19:07:57

  Praca na PP to kierat, dobijanie auta, zapierniczanie za innych,Nadgodziny robi się za darmo.No i ta powalająca wypłata1500pln po 15 latach pracy.Nikomu nie polecam bo zajadą człowieka w moment.Człowiek nie ma życia prywatnego, nawet w soboty za free trzeba przychodzić bo kierowniczka każe,a jak nie zgodzisz się to jeździ po tobie i co dziennie na innym rejonie chodzisz żebyś cicho siedział i nie odzywał się.

 • Lalus 2017-06-04 12:33:07

  Poczta CER ul Łączyny Wa_wa pracownik jak NIEWOLNIK,dobrze pani dyrektor słodzi.

 • Grover 2017-06-03 18:34:17

  Rejony zostały powiększone przez likwidację innych, gdy InPost był w sile. A gdy on zrezygnował, rejonów nie przywrócili a wszystkie listy i gazety wróciły na Pocztę, dodatkowo Speedmail zrezygnował z gazet Selgros i listonosze są zawaleni robotą ponad siły za pensję w okolicach najniższej krajowej :)

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA