PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Jak stworzyć dobre CV? Najlepiej w formie wideo - to zwiększy szansę na zatrudnienie

Jak wyróżnić się spośród tłumu kandydatów i zwiększyć swoje szanse na znalezienie pracy? Jedną z możliwości jest wysłanie CV niestandardowego – w formie wideo.

Jak stworzyć dobre CV? Najlepiej w formie wideo - to zwiększy szansę na zatrudnienie
Szukasz pracy? CV w formie wideo to większa szansa by się wyróżnić (fot.pixabay.com)
REKLAMA

• O jedno stanowisko pracy stara się zwykle kilkaset osób.

• Tymczasem na zaznajomienie się z pojedynczym CV rekruter przeznacza najczęściej kilka sekund.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Zdecydowana większość dokumentów aplikacyjnych ląduje w koszu.

• By wyróżnić się spośród tłumu innych kandydatów warto wysłać CV w formie wideo.

- Jeżeli nagramy materiał wideo, który w swojej formie przekazu jest oryginalny i mówi więcej niż same słowa, będziemy w stanie przekazać naszą wiarygodność, autentyczność, pokazać lepiej nasz charakter. Jest to bardzo atrakcyjna multimedialna forma. Taki materiał możemy później wykorzystać też w serwisach rekrutacyjnych, jak np. LinkedIn czy GoldenLine – zauważa Justyna Wasinkiewicz, kierownik rozwoju działu wideo w firmie netPR.pl.

W których branżach CV w formie wideo sprawdzi się najlepiej? Przede wszystkim w tych postrzeganych jako kreatywne, m.in. branży reklamowej, PR-ze czy marketingu.

- Wysłanie filmu prezentującego siebie dobrze jest rozważyć jednak zawsze. Jest to przecież szansa, aby się wyróżnić na tle innych kandydatów i zostać dostrzeżonym - zaznacza Wasinkiewicz.

Czytaj też: Jak rozpoznać kłamstwa w CV?

Jeśli zdecydowaliśmy się na nagranie wideo, powinniśmy pamiętać o kilku rzeczach.

- Na pewno musimy być naturalni – liczą się wiarygodność i autentyczność. Warto oczywiście zadbać o swój wygląd: ubiór oraz makijaż. Miejmy także na względzie to, aby nasz film prezentował się dobrze od strony technicznej. Zwróćmy uwagę na kadr, oświetlenie i dźwięk - wyjaśnia.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: Jak stworzyć dobre CV? Najlepiej w formie wideo - to zwiększy szansę na zatrudnienie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Justyna 2017-06-07 15:56:11

    Niestety nie można dodać linku z przykładem, ale w sieci jest bardzo dużo video CV również osób z bogatym doświadczeniem.

  • Justyna 2017-06-07 15:45:43

    nie chodzi o to aby w krótkim materiale wideo podać cały swój życiorys, ale można wyeksponować najważniejsze informacje. Warto aby wyróżnić się spośród innych aplikujących osób. Poniżej przykład video CV z bardzo dużym doświadczeniem zawodowym

  • BEATA 2017-06-07 12:13:43

    To chyba dla absolwentów? Jeśli ktoś ma 5 i więcej lat solidnego i/lub zróżnicowanego doświadczenia zawodowego, to jak ma o tym opowiadać w filmie, kiedy uwaga oglądających utrzymuje się tylko kilka minut? No i kto będzie słuchał o oglądał video jako rekruter ? Jeśli tylko jedna osoba , to jest bardzo subiektywne , kto się komu podoba- jak na konkursie piękności.Powinna być jakaś wyszkolona komisja jak w Tańcu z Gwiazdami i wystawianie średniej oceny , a to zajmuje czas kilku osób.Niestety plotkarskie, powierzchowne klimaty przeniosą się z Fejsa do pracy. Nie wyobrażam sobie kiedy już Milenialsami będą zarządzać Milenialsi; no wtedy nimi będą zarządzać roboty.

REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA