Jak prezydent miasta może pomóc młodym na rynku pracy?

O sytuację młodych ludzi w stolicy pyta młodzieżówka Twojego Ruchu w przekazanym w poniedziałek liście do prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Interesuje ją m.in. kwestia transportu w mieście, bezrobocia i edukacji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jak prezydent miasta może pomóc młodym na rynku pracy?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

19 lis 2013 11:09


"W całej Polsce szukamy rozwiązań, podpowiadamy rozwiązania, które pomagają ludziom, którzy kończą studia, nie wiedzą, co ze sobą zrobić, bo nie mają pracy, wahają się, czy wyjechać za granicę, czy zostać w Polsce" - tłumaczył cel akcji poseł Ruchu Andrzej Rozenek na konferencji prasowej przed warszawskim ratuszem.

Daria Trapszo-Drabczyńska z Ruchu Młodych, czyli młodzieżówki Twojego Ruchu, zwróciła m.in. uwagę na problem transportu w stolicy. "Polityka transportowa prezydent Gronkiewicz-Waltz budzi nasze zaniepokojenie. Były już trzy podwyżki cen biletów, szykuje się następna. Paradoksalnie im więcej trzeba płacić, tym wpływy do budżetu są mniejsze" - podkreśliła. Zasugerowała wprowadzenie 30-proc. ulgi na transport publiczny dla wszystkich poniżej 26 lat.

Dopytywała ponadto, jakie są pomysły ratusza na "mądre inwestycje w transport", które zwiększą jego płynność i wygenerują przychody.

Trapszo-Drabczyńska pytała także, dlaczego planowaną Kartą Warszawiaka nie będą objęci mieszkańcy miejscowości podwarszawskich.

Młodzieżówka TR mówiła też o problemie bezrobocia wśród młodych warszawiaków, w tym o znacznych różnicach w poziomie bezrobocia w różnych dzielnicach miasta.

Postulowała także zmiany w systemie szkolnictwa, tak by młodzież była lepiej przygotowana do podjęcia pracy, bo brakuje jej doświadczenia zawodowego i praktycznych umiejętności, których wymagają pracodawcy. Wspominali też o roli edukacji zawodowej i współpracy szkół zawodowych z lokalnymi przedsiębiorstwami.

Młodzieżówka TR proponowała także wprowadzenie do szkół zajęć z podstaw prawa, ekonomii i administracji oraz zmiany w szkolnictwie zawodowym, by zdobywać praktyczne umiejętności.

Trapszo-Drabczyńska wyraziła nadzieję, że prezydent stolicy potraktuje poważnie postulaty młodych i będzie kontynuowała dialog z mieszkańcami Warszawy, jak to zapowiadała przed październikowym referendum w sprawie jej odwołania.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.