CV to rodzaj wizytówki, która ma zainteresować rekrutera. Żeby było skuteczne, wystarczy trzymać się kilku zasad.

Każdego roku, firma rekrutacyjna Hays otrzymuje ponad 8 milionów CV, a średnia liczba aplikacji napływających w odpowiedzi na każde ogłoszenie wynosi 250. Dlatego niezmiernie ważnym jest, aby dokumenty aplikacyjne pozytywnie wyróżniały się na tle innych i to właśnie ten cel powinien mieć priorytet na etapie rozsyłania CV.
− Wiele procesów rekrutacyjnych cieszy się ogromną popularnością i dużym napływem aplikacji. Zwiększa to prawdopodobieństwo, że o interesujące nas stanowisko będziemy konkurować z osobami, które przynajmniej oficjalnie mają lepsze kwalifikacje od naszych – twierdzi Katarzyna Pączkowska, business manager z Hays Poland. – Dlatego tak ważnym jest zrozumienie, że nadrzędnym celem dokumentów aplikacyjnych powinno być otrzymanie zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną i pozytywne wyróżnienie się z grupy wszystkich kandydatów - dodaje.
Czytaj też: Fakty i mity o CV: Co pomaga, a co przeszkadza rekruterom?
Eksperci Hays Poland radzą, jak podnieść jakość CV i zwiększyć możliwość otrzymania zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. Oto 6 wskazówek:
Podsumowanie zawodowe
Zwięzłe podsumowanie zawodowe, umieszczone zaraz pod danymi kontaktowymi, dostarcza potencjalnemu pracodawcy kluczowych informacji na temat najistotniejszych umiejętności i ambicji kandydata.
− Jest to sekcja w życiorysie, która najczęściej już na etapie wstępnej selekcji przyciąga wzrok osób odpowiedzialnych za rekrutację, dlatego warto zwięźle opisać w niej swoje największe osiągnięcia – twierdzi Pączkowska.
Odpowiednie słownictwo
Szansę na wzbudzenie zainteresowania rekrutera zwiększa użycie w życiorysie przymiotników, które są synonimami wyrazów użytych w ogłoszeniu. Jeśli pracodawca na przykład poszukuje „rozwiniętych umiejętności zarządzania zespołem”, swoje kompetencje w tym zakresie należy nadmienić już na początku podsumowania zawodowego.
Bez banałów
Należy pamiętać, że pracodawców przede wszystkim interesują konkretne przykłady, potwierdzające realne umiejętności, a nie mało znacząca lista cech osobowościowych.

KOMENTARZE (0)