PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Jak dostać pracę w Facebooku?

  • PTWP - PulsHR
    JP
  • 14 lip 2017 15:29

Wiceprezes HR w Facebooku Lori Goler radzi, jak przejść wszystkie etapy rekrutacji.

Jak dostać pracę w Facebooku?
W Facebooku najcenniejsza jest osoba, która uczy się i buduje. (Fot.: Wikimedia)
REKLAMA

Facebook stale poszukuje nowych pracowników, jest jednak bardzo rygorystyczny w ich przyjmowaniu. Jeden z byłych pracowników – Chris Gomersall – musiał przejść aż 17 rozmów, aby dostać pracę.

Glassdoor – portal i wyszukiwarka ofert pracy – przeprowadził wywiad z Lori Goler, która w Facebooku zajmuje stanowisko „wiceprezesa ds. ludzi”. Jej zdaniem – aby dostać się do firmy, przede wszystkim nie można zaniedbać analizy potencjalnego miejsca pracy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Większość kandydatów spędziła mnóstwo czasu na zbieraniu informacji jeszcze przed przyjściem na rozmowę – mówi Goler dla Glassdoor. Nie należy zostawać w tyle za nimi.

Jeśli chodzi o układ CV i o autoprezentację, najcenniejsza jest postawa osoby, która uczy się i buduje.

- To znaczy, że nigdy nie uznajemy swojej pracy za zakończoną. Zawsze patrzymy na efekt i myślimy „to działa całkiem nieźle, ale mogłoby być nawet lepsze”. To jest prawda w stosunku do wszystkich osób na wszystkich naszych stanowiskach na całym świecie – wyjaśnia Goler.

Wizerunek osoby, która zawsze buduje, najlepiej uwypuklić, wymieniając w CV osiągnięcia związane ze stworzeniem czegoś nowego lub z nauką nowych umiejętności. Należy się też spodziewać dużej autonomii w firmie. Zdaniem menedżerki Facebook pomaga nowym pracownikom odnaleźć się w kulturze firmy, ale oczekuje samodzielności i inicjatywy.

- Facebook raczej zapewnia kontekst, by ludzie mogli pracować autonomicznie i wiedzieli, co gdzie trafia. Mogą zajmować się swoimi sprawami – twierdzi. Jej zdaniem taki model zapewnia zaangażowanie, a jeśli ktoś potrzebuje wyraźniejszych granic, może powinien poszukać innego miejsca.

Ostatnia rada ze strony Goler dotyczy rozmów na trudne tematy. Mogą się one pojawić bez wcześniejszej zapowiedzi, co dla nowych pracowników bywa szokiem.

– Rozmawiamy o wielkich rzeczach i rozmawiamy o wyzwaniach – mówi. – Częścią pracy u nas jest to, że musisz rozmawiać o tym, czym aktualnie się zajmujesz. To jednak nigdy nie jest osobiste, zawsze dotyczy spraw zawodowych.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Jak dostać pracę w Facebooku?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA