Jak dobrze wykorzystać 2 miliardy złotych na walkę z bezrobociem młodych?

Polska w ciągu najbliższych dwóch lat otrzyma z Unii Europejskiej 2 miliardy złotych na walkę z bezrobociem młodych. Jak je wydać, by nie zostały zmarnowane?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jak dobrze wykorzystać 2 miliardy złotych na walkę z bezrobociem młodych?

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd mediów/ IAR

30 gru 2013 19:33


Z przeprowadzonych przez fundację badań wynika, że jedną z najskuteczniejszych form aktywizacji zawodowej bezrobotnych jest dofinansowanie ich własnej działalności gospodarczej. Tymczasem w Polsce założenie takiej działalności jest nie tylko skomplikowane ale i kosztowne - mówi IAR prezes Fundacji Grzegorz Kądzielawski. Dodaje, że np. w Anglii koszty prowadzenia działalności gospodarczej są o wiele niższe i tam młodzi ludzie mogą z powodzeniem działać na własne konto.

Grzegorz Kądzielawski powołał się również na badania CBOS-u, z których wynika, że młodzi ludzie nie widzą dla siebie perspektyw na rynku pracy w Polsce. Skarżą się na umowy śmieciowe i na to, że pracodawcy wymagają od nich dużego doświadczenia, którego nie mają gdzie nabyć. Stąd często młodzi ludzie decydują się na wyjazd za granicę.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

dr.hajss 2014-01-01 16:00:42

istnieje duże ryzyko że część i tej kasy zostanie zmarnowana. Chyba że zmienia się kryteria podziału i dostępu do tej sakiewki. Wiele projektów dofinansowanych napisano po to aby zużyć budżet, zarobić na realizacji, efekty mizerne. Jak i działania w terenie powinny iść w parze ze zmianami systemowymi, aby wszystko się harmonijnie zazębiało i działało jak należy. Ponadto w Polsce założenie działalności nie jest skomplikowane, prowadzenie już bywa. skomplikowane i nazbyt kosztowne, na starcie bynajmniej. Sam artykuł w treści zawiera już cenne wskazówki/podpowiedzi na pytanie w temacie - Jak..???