Jaguar Land Rover wybuduje fabrykę w Polsce i zatrudni 6 tys. osób?

Czy uda nam się po raz kolejny przyciągnąć inwestora z sektora motoryzacyjnego i wygenerować kilka tysięcy nowych miejsc pracy?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jaguar Land Rover wybuduje fabrykę w Polsce i zatrudni 6 tys. osób?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

24 mar 2015 9:32


Słowacki dziennik „Hospodárske noviny” powołując się na anonimowe źródła informuje, że Jaguar Land Rover należący do Tata Motors szuka działki na budowę fabryki. Pod uwagę są brane Czechy, Słowacja, Polska i Węgry.

- Firma myśli o fabryce, w której miałoby pracować nawet 6 tys. osób. Interesuje się lokalizacjami przy zachodniej granicy kraju. To projekt mniejszy wartościowo od VW. Jaguar Land Rover interesuje się działkami o powierzchni 150-200 ha - twierdzi w rozmowie z „Pulsem Biznesu” osoba zbliżona do negocjacji.

Naszym atutem jest zainteresowanie inwestycjami w Polsce ze strony innych koncernów z branży motoryzacyjnej. Przypomnijmy, budowana przez Volkswagen fabryka we Wrześni ma być gotowa w 2016 r. Docelowo 3 tys. osób znajdzie tam pracę.

- Tak duży zakład potrzebować będzie pracowników i specjalistów z wielu dziedzin. Już dziś prowadzimy pierwsze postępowania rekrutacyjne na wysokospecjalistyczne stanowiska. W najbliższym czasie rozpoczniemy także poszukiwania pracowników administracyjnych oraz bezpośredniej produkcji – mówi Jolanta Musielak, członek zarządu ds. personalnych w Volkswagenie.

Przedstawiciele Volkswagena będą także współpracować z polskimi dostawcami. Działania niemieckiego koncernu mogą skutkować zwiększeniem zatrudnienia w całej branży. Szacuje się, że jedno miejsce pracy w fabryce motoryzacyjnej generuje dodatkowe 3-4 miejsca pracy u dostawców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.