W okresie wakacyjnym rekrutacje nie zwalniają tempa - w lipcu za pośrednictwem wyszukiwarki kandydatów wiadomość od rekrutera otrzymało 42 tys. 149 osób posiadających profil zawodowy na GoldenLine. Poszukiwani byli głównie specjaliści z obszarów: IT - rozwój oprogramowania, inżynieria, sprzedaż, finanse/ekonomia.
- Autor:pt
- •22 sie 2018 20:00

- W lipcu 2018 roku najwięcej ofert otrzymali kandydaci pomiędzy 27. a 36. rokiem życia.
- Wśród osób, które otrzymały zaproszenie do procesu rekrutacji bezpośrednio od pracodawcy, 83 proc. włada językiem angielskim.
- Najwięcej wiadomości rekruterzy wysłali do osób mieszkających w województwie mazowieckim, śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim i małopolskim.
W dotarciu do potencjalnych pracowników wspiera pracodawców wyszukiwarka kandydatów. W lipcu 2018 roku wiadomość od rekrutera z zaproszeniem do procesu rekrutacji za pośrednictwem GoldenLine otrzymało 42 tys. 149 użytkowników posiadających profil zawodowy w serwisie. Jak wynika z analiz GoldenLine, wśród osób, które otrzymały wiadomość od rekrutera, 17 proc. miało zaznaczoną na profilu specjalizację IT - rozwój oprogramowania.
Na drugim miejscu uplasowali się kandydaci z zaznaczoną specjalizacją inżynieria (12 proc.), na trzecim zaś sprzedaż (10 proc.). Tuż za podium uplasowały się osoby ze specjalizacją finanse/ekonomia (10 proc.) i obsługa klienta (10 proc. osób, które otrzymały zaproszenie do procesu rekrutacji, miało zaznaczoną na profilu tę specjalizację).
Wiek poszukiwanych pracowników?
W lipcu 2018 roku najwięcej ofert otrzymali kandydaci pomiędzy 27. a 36. rokiem życia (56 proc. osób, które otrzymały zaproszenie do procesu rekrutacji, było w tym wieku). 13 proc. zapytanych przez rekrutera osób było w wieku 18-26 lat. Z kolei 20 proc. osób, które zostały bezpośrednio zaproszone do procesu rekrutacji, znalazło się w przedziale wiekowym 37-44 lata.
W lipcu na GoldenLine najwięcej wiadomości od rekrutera otrzymały osoby zamieszkałe w województwach mazowieckim (30 proc.), śląskim (13 proc.), dolnośląskim (11 proc.), wielkopolskim (8 proc.) i małopolskim (7 proc.).
W dużych miastach jest największe zapotrzebowanie rekrutacyjne - dokładnie połowa osób, które dostały wiadomość od rekrutera, pochodzi z jednego z 6 miast - 23 proc. osób mieszka w Warszawie, 8 proc. we Wrocławiu, 5 proc. w Krakowie i w Poznaniu, po 4 proc. w Łodzi i Gdańsku.
Znajomość języków obcych - kogo szukali rekruterzy?


KOMENTARZE (4)