PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

IV Wschodni Kongres Gospodarczy. Już za trzy miesiące poznamy TOP Pracodawców Polski Wschodniej

  • Autor: JS
  • 22 cze 2017 19:04

Przedsiębiorczość, współpraca gospodarcza, otoczenie biznesu, relacje z Europą, innowacje w strategiach województw, najciekawsze start-upy w regionie, problemy i wyzwania – w dniach 27-28 września br. o horyzontach rozwojowych gospodarki Polski Wschodniej już po raz czwarty debatować będą uczestnicy Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku. „Pomysłów na Wschód” poszukają wspólnie biznesmeni, politycy z regionu, kraju i Europy, inwestorzy, finansiści, samorządowcy, eksperci i naukowcy.

IV Wschodni Kongres Gospodarczy. Już za trzy miesiące poznamy TOP Pracodawców Polski Wschodniej
Wiodącym hasłem IV Wschodniego Kongresu Gospodarczego będzie „Pomysł na Wschód”. (fot. PTWP)
REKLAMA

• Swoją kontynuację podczas IV Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku będą miały dwa konkursy: Top Inwestycje Polski Wschodniej oraz TOP Pracodawcy Polski Wschodniej.

• Po raz kolejny w ramach Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku będzie miało miejsce wydarzenie specjalne – TOP Start-up Polski Wschodniej.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wschodni Kongres Gospodarczy w Białymstoku (Eastern Economic Congress – EEC) to wielostronna debata, stawiająca w centrum zainteresowania sytuację gospodarczą Polski Wschodniej. Wnioski z cyklicznych dyskusji, w których z każdym rokiem bierze udział więcej osób, definiują szanse i wyzwania kluczowe dla budowania strategii rozwoju regionu.  

– Zainteresowanie czwartą już edycją Wschodniego Kongresu Gospodarczego potwierdza, że wydarzenie to sprawdziło się jako koncepcja i wpisało się trwale w kalendarz najważniejszych gospodarczych konferencji w Polsce. W Białymstoku spotykają się ze sobą perspektywy: lokalna, regionalna, ogólnopolska i europejska. Tematyka tegorocznego Kongresu połączy więc po raz kolejny to, co istotne dla Polski Wschodniej, z nowymi, globalnymi zjawiskami i uwarunkowaniami – mówi Wojciech Kuśpik, inicjator i organizator Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku, prezes Grupy PTWP. 

Wiodącym hasłem IV Wschodniego Kongresu Gospodarczego będzie „Pomysł na Wschód”. Intencją organizatora jest sformułowanie aktualnych priorytetów i wskazanie perspektyw rozwojowych wschodniego makroregionu Polski. Przedmiotem kluczowych debat będą wobec tego między innymi: mechanizmy wsparcia w ramach programów Unii Europejskiej oraz programów krajowych, sukcesy i niedostatki ich wdrażania, czy też uwarunkowania i przyszłość relacji z krajami sąsiadującymi z Polską Wschodnią. 

Paneliści i goście dyskutować będą również o perspektywach rozwoju i przewagach konkurencyjnych wschodnich regionów Europy w kontekście przeobrażeń Unii Europejskiej, polityce UE wobec wschodnich sąsiadów Polski i jej skutkach dla gospodarki naszego kraju, krajowych koncepcjach rozwojowych oraz międzynarodowych projektach w infrastrukturze komunikacyjnej czy polityce energetycznej i surowcowej.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: IV Wschodni Kongres Gospodarczy. Już za trzy miesiące poznamy TOP Pracodawców Polski Wschodniej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA