IT, praca: Biznes walczy o informatyków i programistów

W branży IT, w aspekcie zapotrzebowania na kadry można mówić o rynku pracownika. W takiej sytuacji firmy stosują kilka zabiegów zwiększających ich konkurencyjność.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

IT, praca: Biznes walczy o informatyków i programistów

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

12 sie 2016 7:44


Prognozy przewidują rosnący popyt na programistów, dlatego firmy szukają recepty na znalezienie najlepszych specjalistów z branży IT.

Według portalu Pracuj.pl liczba ofert specjalistów IT stale rośnie. W 2015 r. opublikowano na nim 64 778 ogłoszeń, co stanowi 14,9 proc. wszystkich ofert i oznacza wzrost o ponad 15 proc. w stosunku do roku ubiegłego – pisze "Puls Biznesu".

Z szacunków Komisji Europejskiej wynika, że do 2020 r. w całej Unii Europejskiej deficyt specjalistów IT sięgnie 800 tys.

Czytaj też: Jak przyciągnąć informatyka?

"W branży IT, w aspekcie zapotrzebowania na kadry można mówić o rynku pracownika. W takiej sytuacji firmy stosują kilka zabiegów zwiększających ich konkurencyjność, do których początkowo należą wysokość zarobków i inne zachęty mające wymiar materialny. Jednak w długotrwałej perspektywie to nie wystarcza. Konieczne jest stworzenie wiarygodnej marki pracodawcy, zapewnienie możliwości rozwoju i awansu, a także umiejętność budowania i utrzymywania dobrej atmosfery oraz zaufania pracowników do kadry kierowniczej" - powiedział dziennikowi prof. dr hab. inż. Piotr Szczepaniak, prorektor Politechniki Łódzkiej ds. Rozwoju Uczelni, przewodniczący Rady ICT Polska Centralna Klaster.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.