Inżynierowie są gotowi by się przekwalifikowywać

Ponad połowa specjalistów i menedżerów planuje w przeciągu najbliższych miesięcy zmienić pracę. Co czwarty z nich poszukuje pracy aktywnie. Takie wyniki przynosi 4. edycja badania Antal International "Aktywność specjalistów i menedżerów na rynku pracy". Co więcej, połowa respondentów z obszaru inżynierii jest gotowa do podjęcia pracy w innej w innym niż dotychczas obszarze.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Inżynierowie są gotowi by się przekwalifikowywać

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (PSz)

wnp.pl

8 lip 2014 14:22


Raport Antal wskazuje, że nadal istnieje duży popyt na specjalistów i menedżerów z obszaru inżynierii - otrzymali oni średnio 8 zaproszeń do projektów rekrutacyjnych w ciągu ostatniego roku, co daje drugi wynik, po specjalistach i menedżerach z sektora IT.

- Wysyp ofert dla inżynierów potwierdza tylko jak wielki jest niedobór w tym obszarze, mimo że co roku uczelnie opuszczają setki absolwentów, firmy podejmują intensywne działania by powiększyć swój stan zatrudnienia - podkreśla Artur Migoń, partner w Antal International i dyrektor Antal Engineering & Operations.

Jego zdaniem podjęcie pracy w innej niż dotychczas dyscyplinie przez specjalistów i menedżerów z obszaru inżynierii nie musi oznaczać całkowitego przebranżowienia.

- Awans jest bardzo zależny od przejścia tak zwanej "ścieżki produkcyjnej". Pracodawcy zatrudniający inżynierów bardziej premiują tych z szerokimi kompetencjami, co potwierdzają coraz częściej pojawiające się oferty pracy na stanowiska hybrydowe uwzględniające na przykład umiejętności z zakresu technologii, zakupów, kalkulacji kosztów z uwzględnieniem miejsca ich powstania. Dlatego też specjaliści i menedżerowie, aby zwiększyć swoje szanse objęcia wyższego stanowiska muszą poznawać także inne obszary firmy - komentuje Artur Migoń.

Cały artykuł czytaj tutaj. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.