Inżynierowie rozchwytywani na rynku pracy

Na rynku pojawia się coraz więcej ofert pracy dla inżynierów. Dla kogo konkretnie?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Inżynierowie rozchwytywani na rynku pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

12 mar 2015 10:47


Znaczący wzrost liczby ofert pracy, porównując rok do roku, odnotowano w lutym na portalu Pracuj.pl dla inżynierów – wyniósł on 6,5 proc. W obszarze inżynierii najwięcej ogłoszeń o pracę skierowano do monterów/serwisantów, elektroników/elektryków, mechaników oraz do specjalistów zajmujących się konstrukcją/technologią.

Znaczący wzrost liczby ogłoszeń zanotowano także wśród ofert dla projektantów (o 7,1 proc. w porównaniu do lutego roku ubiegłego). Inżynieria jest jednym z tych obszarów, w którym specjaliści są stale poszukiwani.

- W lutym na większe zapotrzebowanie na stanowiska związane z szeroko pojętą inżynierią z pewnością miał wpływ trend stopniowego ożywienia w polskim sektorze budowlanym, dostęp do tańszych kredytów i tym samym inwestycje w działy badawczo-konstrukcyjno-projektowe – komentuje Liliana Swoboda, dyrektor katowickiego oddziału firmy doradztwa personalnego People.

Czytaj też: Polacy nie mają problemu ze zmianą miejsca pracy. Na przeszkodzie staje jedynie rodzina

– Dodatkowym czynnikiem sprzyjającym rekrutacjom, szczególnie w przypadku stanowisk takich jak serwisanci czy monterzy, mogła być ciepła zima, która pozwalała na prowadzenie prac, zwykle w tym okresie wstrzymywanych. Zwiększone rekrutacje pracowników szeregowych, a także inżynierów, to także efekt przygotowywania się firm do nowych kontraktów, których realizacja za chwilę się rozpocznie – dodaje Swoboda.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.