PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Inżynierowie przebierają w ofertach pracy. Czym można ich skusić?

  • Justyna Koc
    jk
  • 13 wrz 2018 20:00

- Co sprawi, że dobry inżynier produkcji wybierze właśnie naszą firmę spośród 3-5 oferujących podobnie atrakcyjne wynagrodzenie? Powinniśmy przewidzieć jego oczekiwania oraz obawy i wyjść im naprzeciw. Pokazać, jak będzie wyglądała praca w firmie, nakreślić przyszłość, zapewnić rozwój oraz wsparcie - mówi Katarzyna Piekut, dyrektor zarządzająca Most Wanted.

Inżynierowie przebierają w ofertach pracy. Czym można ich skusić?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • Produkcja przemysłowa w lipcu 2018 wzrosła w Polsce o 7,9 proc.rok do roku – wynika z danych Eurostatu.
  • Aby branża produkcyjna mogła nadal się rozwijać, potrzeba większej liczby wykwalifikowanych pracowników, a tych jest jak na lekarstwo.
  • Zdaniem ekspertów z firmy rekrutacyjnej Most Wanted, coraz trudniej jest pozyskać nie tylko pracowników niższego szczebla, ale też inżynierów, którzy finalnie wybierają nawet spośród 5 ofert równie korzystnych finansowo.
  • Rynkowi pracy specjalistów będzie poświęcony jeden z paneli tematycznych zorganizowanych podczas Nowy Przemysł Expo. Trzydniowe spotkanie (26-28 września) pod znakiem Przemysłu 4.0 połączy atuty konferencji ze strategicznymi debatami biznesu, polityków i ekspertów z walorami targów i prezentacji oraz spotkań warsztatowych.

- Co sprawi, że dobry inżynier produkcji wybierze właśnie naszą firmę spośród 3-5 oferujących podobnie atrakcyjne wynagrodzenie? Powinniśmy przewidzieć jego oczekiwania oraz obawy i wyjść im naprzeciw. Pokazać, jak będzie wyglądała praca w firmie, nakreślić przyszłość, zapewnić rozwój oraz wsparcie. Bardzo ważnym czynnikiem jest również rodzina, o którą powinniśmy zadbać na równi z samym kandydatem – mówi Katarzyna Piekut, dyrektor zarządzająca Most Wanted.

Czytaj też: Work-life balance dla pracownika to za mało. Pracodawco pamiętaj o jego rodzinie

Po pierwsze – szkolenie niszowych kompetencji

Najbardziej poszukiwani na rynku produkcyjnym są specjaliści od Lean Management czy BSS Sigma. To rozwiązania, które zostały wypracowane i rozwinięte w branży automotive, a teraz rozprzestrzeniają się na inne sektory produkcji. Kto jest przeszkolony w Lean czy Kaizen, ten rozdaje karty na rynku pracy. Implementacja tych rozwiązań przynosi wymierne korzyści, niestety często firmy nie są w stanie ich wdrożyć przez brak odpowiednich specjalistów.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Inżynierowie przebierają w ofertach pracy. Czym można ich skusić?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA