×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Inwestorzy tworzą tysiące miejsc pracy w Polsce. Lepiej jest tylko w Wielkiej Brytanii

  • Justyna Koc
    jk
  • 30 maj 2017 16:44

Polska po raz pierwszy od 2008 r. znalazła się w pierwszej piątce najpopularniejszych europejskich kierunków dla inwestorów zagranicznych – wynika z raportu EY „Atrakcyjność inwestycyjna Europy”.

Inwestorzy tworzą tysiące miejsc pracy w Polsce. Lepiej jest tylko w Wielkiej Brytanii
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• W ubiegłym roku w Polsce ogłoszono 256 nowych projektów zagranicznych (BIZ). To daje nam 5. miejsce na liście najpopularniejszych europejskich kierunków inwestycyjnych.

• Jeśli chodzi o liczbę miejsc pracy, które mogą powstać w ramach tych inwestycji, to Polska wypada jeszcze lepiej. Zajmujemy 2. pozycję (minimum 22 074 miejsca pracy).

• Co przyciąga inwestorów do Polski? Przede wszystkim umiejętności tutejszych pracowników oraz koszty pracy, a także potencjał do wzrostu produktywności.

W ubiegłym roku w Europie odnotowano 5 845 nowych projektów zagranicznych (wzrost o 15 proc. rok do roku), na które przypada co najmniej 259 673 miejsc pracy (wzrost o 19 proc. rok do roku). Raport EY „Atrakcyjność inwestycyjna Polski” potwierdza silną pozycję Polski na inwestycyjnej mapie Europy, nie tylko naszego regionu. 

W ubiegłym roku w Polsce ogłoszono 256 nowych projektów BIZ. To wzrost o 21 proc. z 211 projektów rok wcześniej, skutkujący powrotem naszego kraju do pierwszej piątki najpopularniejszych europejskich kierunków inwestycyjnych po raz pierwszy od 2008 r. W ramach tych inwestycji w Polsce może powstać co najmniej 22 074 miejsc pracy (wzrost o 12 proc. z 19 651 w 2015 r.), co jest drugim wynikiem w Europie.

Rynek pracy największym atutem

Wśród silnych stron polskiej gospodarki często wymieniane są cechy rynku pracy. Zdaniem ponad 70 proc. respondentów, poziom umiejętności polskich pracowników, potencjał do wzrostu produktywności oraz koszty pracy są bardzo lub całkiem atrakcyjne na tle innych krajów europejskich.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Inwestorzy tworzą tysiące miejsc pracy w Polsce. Lepiej jest tylko w Wielkiej Brytanii

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA