Inwestorzy mają kłopoty z kadrami

Inwestorzy działający w Polsce mają coraz większe kłopoty z kadrami. - Spada liczba absolwentów, a jakość nauczania wcale nie wzrasta - powiedziała podczas Property Forum 2016 Dominika Bettman, prezes ds. finansowych w Siemens.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Inwestorzy mają kłopoty z kadrami

PODZIEL SIĘ


Autor: PropertyNews.pl

Property News

27 wrz 2016 11:18


- To wyzwanie z którym trudno się zmierzyć, ale próbujemy. Jako Siemens natrafiamy bardzo często na bariery instytucjonalne. Mimo to działamy aktywnie, by jakość polskich absolwentów rosła. Prowadzimy m.in. program nagród dla osób z wykształceniem inżynierskim - przekonywała Dominika Bettman, prezes ds. finansowych w Siemens.

Dodała, że polscy absolwenci mają ogromne problemy, by zaadoptować się do warunków pracy w dużych firmach. - Oczekiwania korporacji są proste. Chcą, by pracownik potrafił pracować. Nie jest to niestety oczywiste - dodała.

Największy problem to brak wiedzy młodych absolwentów na temat wykonywania złożonych, kompleksowych zadań. - Efekt jest taki, że pracownik w firmie technologicznej potrzebuje nawet 1,5 roku, by zacząć realizować oczekiwane od niego procesy - podsumowała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.