Invest in Pomerania: Praca czeka w Gdańsku

Ośmiu inwestorów, którzy w 2014 r. w Pomorskiem otworzyli swoje oddziały lub rozwinęli wcześniejsze inwestycje, zadeklarowało utworzenie ponad dwóch tysięcy miejsc pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Invest in Pomerania: Praca czeka w Gdańsku

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

10 gru 2014 18:10


Niedawno w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym swój oddział otworzyła duńska spółka Movo. Firma zajmuje się głównie rozwojem platformy Openflow służącej do optymalizacji i usprawnienia pracy firm i urzędów poprzez zarządzanie procesami biznesowymi i administracyjnymi.

Czytaj też: Sukces inicjatywy Invest in Pomerania. Inwestorzy stworzyli już 3 tys. miejsc pracy

Zastępca dyrektora Invest in Pomerania, Marcin Faleńczyk poinformował, że od początku roku swoje oddziały otworzyło lub rozwinęło wcześniejsze przedsięwzięcia ośmiu inwestorów. Podał, że łącznie zadeklarowali oni utworzenie w najbliższych latach ponad dwóch tysięcy miejsc pracy w woj. pomorskim. Faleńczyk zaznaczył, że do końca roku powinno być ogłoszone wejście na Pomorze kolejnego inwestora.

Utworzenie najwięcej miejsc pracy zapowiedziały: amerykańska firma Epam Systems, która w otwartym biurze w Gdańsku planuje zatrudnić ok. 500 osób w ciągu 4-5 lat oraz światowy lider przemysłowy ThyssenKrupp, który w gdańskim Globalnym Centrum Usług Biznesowych planuje utworzyć ok. 700 miejsc pracy.

Faleńczyk ocenił, że "2014 rok pod względem zrealizowanych inwestycji na Pomorzu jest absolutnie rekordowy a przyszły też nie wygląda gorzej". Poinformował, że "są cztery firmy, które podjęły już decyzję o ulokowaniu swojej inwestycji w woj. Pomorskim i czekają na jej ogłoszenie".

Dodał, że "są to firmy m.in. z branży IT oraz z sektora produkcyjnego, głównie z Europy". Uchylając się od odpowiedzi o nazwy inwestorów, zaznaczył, że "są to bardzo duże firmy, koncerny giełdowe".

Innowacyjna spółka informatyczna Movo, która 10 grudnia ogłosiła otwarcie swego oddziału w Gdańsku, podała, że wybrała Gdańsk na lokalizacje swego biura ze względu na "najlepsze warunki dla firm z branży IT" oraz "doskonale skomunikowane połączenia lotnicze z Danią".

"Ogromną korzyścią jest wysoko rozwinięty rynek kadry pracowniczej, ekspertów i specjalistów z dziedziny programowania, analizy i zarządzania projektami" - podano w komunikacie.

Czytaj też: Marek Darecki: Inżynierów trzeba kształcić już od podstawówki

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.