Instytut Toyota Research zatrudnił inżynierów z Jaybridge Robotics

Toyota Research Institute (TRI), nowa spółka zależna Toyoty, zajmująca się opracowywaniem rozwiązań z dziedziny sztucznej inteligencji i samochodów autonomicznych, zatrudniła zespół 16 inżynierów z firmy Jaybridge Robotics.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Instytut Toyota Research zatrudnił inżynierów z Jaybridge Robotics

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.PL

wnp.pl

16 mar 2016 18:11


Jaybridge ma swoje korzenie w Massachusetts Institute of Technology (MIT). Działająca od 2008 r. firma specjalizuje się w autonomicznych pojazdach przemysłowych, produkowanych na potrzeby rolnictwa, górnictwa i kolei. Jej inżynierowie wniosą wiele eksperckiej wiedzy do prac nad autonomicznymi samochodami prowadzonych przez Toyota Research Institute.

W 2015 roku Toyota przeznaczyła 1 mld USD na badania nad sztuczną inteligencją i samochodami autonomicznymi. W tym celu utworzyła ośrodek badawczy Toyota Research Institute z siedzibą w Palo Alto w Dolinie Krzemowej i w Cambridge, Massachusetts. Ośrodek współpracuje z Uniwersytetem Stanforda i MIT.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

kosa 2016-03-16 22:24:38

Toyota prężnie działa w wielu dziedzinach. Widać, że inwestują ogromne pieniądze w rozwój aut autonomicznych własnej produkcji. Jednak przyszłość motoryzacji należy do Toyoty. Nie poprzestaja na hybrydach i autach wodorowych a również inwestuja w autonimiczne pojazdy.