Infosys BPO Poland zatrudni pół tysiąca nowych pracowników

- Infosys BPO Poland zamierza zatrudnić w tym roku w swoim centrum w Łodzi nawet pół tysiąca nowych pracowników. Działająca w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu firma zatrudnia już 2 tys. osób. To jeden z największych pracodawców w Łodzi.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Infosys BPO Poland zatrudni pół tysiąca nowych pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

14 maj 2014 11:43


Infosys świadczy zaawansowane usługi biznesowe dla klientów z 48 krajów w 24 językach obcych. Pracujący w Łodzi konsultanci i analitycy zajmują się realizacją projektów księgowych, logistycznych i finansowych dla klientów m.in. z Anglii, Francji, Niemiec, Holandii czy Polski.

Firma tylko w 2013 r. zatrudniła 800 pracowników, w tym specjalistów od finansów i księgowości, analiz finansowych czy zarządzania projektami. W środę jej przedstawiciele zapowiedzieli, że firma chce zatrudnić w tym roku nawet 500 nowych pracowników.

"Portfolio marek, dla których pracujemy ciągle rośnie, musimy więc zatrudniać kolejnych specjalistów. Nasze plany tylko na ten rok to kolejnych 400-500 osób" - mówi dyrektor zarządzająca Infosys BPO Poland Agnieszka Jackowska-Durkacz.

Czytaj też: Łódzkie centra usług biznesowych będą zatrudniać

Firma poszukuje zarówno finansistów, jak i ekspertów od zakupów, zarządzania bazami danych czy obsługi procesów i wdrożenia projektów z obszaru SAP. Na zatrudnienie mogą liczyć zarówno specjaliści z kilkuletnim doświadczeniem, jak i osoby wchodzące na rynek pracy. Kandydaci muszą jednak doskonale znać języki obce, tj. francuski, niemiecki, holenderski, hiszpański, włoski lub szwedzki.

Infosys BPO Poland działa w Łodzi od 2007 roku, kiedy to firma przejęła Europejskie Centrum Usług Księgowych Philips. W tej chwili jest największą, poza granicami Indii, jednostką Infosys Limited - koncernu świadczącego nowoczesne usługi dla biznesu oraz globalnego dostawcy zintegrowanych usług doradztwa biznesowego i technologicznego, outsourcingu i IT.

Do głównych obszarów specjalizacji łódzkiego centrum należą usługi finansowo-księgowe i zakupowe, obsługa procesów logistycznych, zarządzanie bazami danych oraz obsługa procesów zaawansowanych, tj.: zarządzanie ryzykiem, obsługa podatkowa oraz transformacje biznesowe.

Zdaniem Jackowskiej-Durkacz niezwykle dynamiczny rozwój firmy pokazuje, że Łódź świetnie sprawdza się jako jeden z głównych ośrodków nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce. Według specjalistów sektor nowoczesnych usług dla biznesu to jedna z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi polskiej gospodarki.

Z prognoz Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych w Polsce (ABSL) wynika, że tendencja ta ma się utrzymać i tylko w tym roku przynieść 15-20 tys. nowych miejsc pracy. Obecnie centra usług z zagranicznym kapitałem zatrudniają w Polsce ponad 120 tys. pracowników, a - według prognoz - do 2016 r. zatrudnienie w nich może zwiększyć się do 150 tys. osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.