PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Influencer zamiast budowniczego. Tak wygląda wymarzona praca według młodych

  • jk
  • 31 maj 2022 14:28

Według najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie sieci hoteli Hilton milenialsi i przedstawiciele pokolenia Z w Polsce podczas poszukiwania idealnego miejsca pracy cenią najbardziej jej elastyczne godziny, możliwości podróżowania, szansę na dalszy rozwój zawodowy oraz rozwiniętą politykę wsparcia i promocji dbania o zdrowie psychiczne pracowników.

Influencer zamiast budowniczego. Tak wygląda wymarzona praca według młodych
Wymarzona praca powinna oferować młodym możliwość poznawania nowych osób, testowania się w różnych rolach oraz gwarantować balans między życiem zawodowym a prywatnym (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Możliwości dalszego rozwoju kariery zawodowej (86 proc.) i szansa na wyższe zarobki (95 proc.) okazały się być najważniejszymi czynnikami dla poszukujących pracy milenialsów i przedstawicieli pokolenia Z.
  • Badania pokazały też , że tradycyjne zawody takie jak budowniczy (7 proc.), nauczyciel (9 proc.) lub pilot (10 proc.) już nie przyciągają młodych ludzi tak jak rozpoczęcie kariery influencera (19 proc.).
  • W realiach postpandemicznych relacje międzyludzkie są ważniejsze niż kiedykolwiek – aż 79 proc. uważa pozytywne interakcje społeczne w miejscu pracy za kluczowe. 

Z sondażu sieci Hilton wynika, że wymarzona praca powinna oferować młodym możliwość poznawania nowych osób, testowania się w różnych rolach oraz gwarantować balans między życiem zawodowym a prywatnym.

Dodatkowo aż 69 proc. ankietowanych pomiędzy 18. i 41. rokiem życia potwierdziło znaczenie polityki firmy w kwestiach społecznych i środowiskowych przy wyborze nowego miejsca pracy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Idealne miejsce pracy

Badanie wykazało też, że rozwijanie inkluzywności i różnorodności w miejscu pracy jest znaczące dla 69 proc. milenialnów i przedstawicieli pokolenia Z. Respondenci sądzą, że w realiach postpandemicznych relacje międzyludzkie są ważniejsze niż kiedykolwiek – aż 79 proc. uważa pozytywne interakcje społeczne w miejscu pracy za kluczowe.

65 proc. przebadanych osób przyznało, że zmieniło lub rozważało zmianę pracy w ciągu ostatniego roku, w tym wiele z nich z powodów związanych z obawami o zdrowie psychiczne lub dobre samopoczucie (18 proc.). Co więcej, kobiety dwa razy częściej brały pod uwagę rezygnację z pracy przez brak wsparcia pracodawcy w kwestiach dotyczących zdrowia psychicznego.

Dodatkowe czynniki grające znaczącą rolę w poszukiwaniu idealnego stanowiska obejmowały: możliwości rozwoju kariery (86 proc.), elastyczne warunki pracy (81 proc.) oraz nagradzanie przez pracodawcę dobrych wyników pracownika (80 proc.).

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Influencer zamiast budowniczego. Tak wygląda wymarzona praca według młodych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • krk 2022-06-01 19:51:23

    Proszę o wytłumaczenie opisanego zawodu "budowniczy" bo zabrdzo nierozumiem o kogo chodzi? Budowlańca czy np inżyniera budownictwa?

REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA