×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Idealny pracodawca i idealny pracownik - co o sobie myślą? Wyniki mogą zaskoczyć

Od miesięcy pogłębia się w Polsce niedobór pracowników. Przedsiębiorcy z coraz większym trudem znajdują środki na pokrycie wydatków wynikających z rosnącej presji płacowej. Prognozowane spowolnienie gospodarcze może tylko tę sytuację pogłębić. Dlatego coraz ważniejsze staje się wykorzystywanie istniejących rezerw oraz optymalizowanie relacji pracownik-pracodawca. Do tego potrzebne jest poznanie obu stron trudnego procesu rekrutacji.

Idealny pracodawca i idealny pracownik - co o sobie myślą? Wyniki mogą zaskoczyć
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • Szef idealny? Pracownik doskonały? Próby porównania wyobrażeń pracowników o idealnej firmie, w której chcieliby pracować oraz pracodawców o idealnych pracownikach których chcieliby zatrudniać, podjęli się eksperci BCC i Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie we wspólnym badaniu „Idealny pracodawca – idealny pracownik”.
  • Badanie pokazało preferencje dotyczące wymagań i motywacji pracowników wyrażonych przez badanych pracowników i firmy.
  • Jego wynik może być wskazówką w zakresie kreowania polityki zatrudnienia w firmie czy prognozowania popytu i podaży pracy w skali mikro i makro.

 

Trudny rynek pracy

Z badania BCC i Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie  wynika, że aż 86,6 proc. firm miało w 2019 roku problemy z pozyskaniem pracowników. To wzrost w porównaniu do roku 2018, gdy takie problemy zgłaszało 76,2 proc. firm.

Taki wynik nie dziwi. Bezrobocie utrzymuje się na rekordowo niskim poziome i praktycznie co miesiąc bije kolejne rekordy. W październiku resort pracy odnotował najniższy wskaźnik bezrobocia od 30 lat.

- To był kolejny dobry miesiąc na rynku pracy. Statystyki pokazują jasno – począwszy od 1990 roku, nigdy poziom bezrobotnych w październiku nie był tak niski, jest to zatem najniższy poziom bezrobocia od 30 lat – mówiła wówczas minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Idealny pracodawca i idealny pracownik - co o sobie myślą? Wyniki mogą zaskoczyć

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA