×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ich praca wymaga pełnej dyskrecji. Jeśli się sprawdzą, dostają pięciocyfrowe przelewy

Headhunterzy wykorzystują kontakty i sieci branżowe, aby znaleźć kandydatów na najbardziej specjalistyczne stanowiska. Kierują się przy tym nie tylko kompetencjami, ale też dopasowaniem do kultury organizacyjnej. Niezależnie od branży, zlecenia łączy to, że wymagają dyskrecji.

Ich praca wymaga pełnej dyskrecji. Jeśli się sprawdzą, dostają pięciocyfrowe przelewy
Headhunterzy stosują profesjonalne podejście, unikają manipulacji i stawiają na budowanie trwałych relacji (fot. Shutterstock)
REKLAMA
 • Aby zostać headhunterem, nie trzeba kończyć specjalnego kierunku studiów, ale pomocne mogą być kierunki takie jak np. psychologia czy socjologia.

 • - Choć pokusa do stosowania sztuczek zawsze istnieje, to etyczne podejście jest dla headhunterów zawsze priorytetem – przekonuje Roksana Grocki z firmy Human & Hunter Professional.

 • Zarobki w branży? W dużej mierze zależą od doświadczenia i umiejętności, ale najlepsi mogą liczyć na pięciocyfrowe przelewy.

W czym headhunter lepiej sprawdza się od „zwykłego” rekrutera?

Usługi headhuntera są szczególnie przydatne w przypadku rekrutacji na stanowiska kluczowe, w tym na stanowiska kadry zarządzającej, gdzie poszukiwanie kandydatów o wysokich umiejętnościach i doświadczeniu może być trudniejsze.

Praca headhuntera polega na identyfikowaniu, pozyskiwaniu i selekcjonowaniu wysokiej jakości kandydatów. Szukają oni osób w różnych miejscach. Są to m.in. sieci kontaktów, platformy zawodowe, serwisy rekrutacyjne, a także poprzez bezpośrednie przeszukiwanie miejsc najczęściej odwiedzanych przez ekspertów danej branży (tzw. scouting).

- Headhunterzy mają zazwyczaj szerokie kontakty i sieci branżowe, co jest pomocne w dotarciu do kandydatów nieobecnych na popularnych portalach zawodowych. Po dokładnym omówieniu z klientem stanowiska pracy oraz zmapowaniu rynku pracodawcy niejednokrotnie muszą wyjść zza biurka i poszukać kandydatów „w terenie” - mówi head of recruitment i headhunter c-level Roksana Grocki z firmy Human & Hunter Professional.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (4)

Do artykułu: Ich praca wymaga pełnej dyskrecji. Jeśli się sprawdzą, dostają pięciocyfrowe przelewy
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Jacek 2023-09-06 19:28:18

  "to etyczne podejście jest dla headhunterów zawsze priorytetem " 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

 • NieMarjan 2023-09-06 18:57:19

  Marian ma rację.

 • Marian 2023-09-06 11:38:32

  headhunterzy to po prostu "zwykli rekruterzy", którzy siedzą na Linkedin.

 • Hfhg 2023-09-05 14:32:25

  Po polsku to łowcy talentów

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA