IBM w Katowicach coraz silniejsze

Przedstawiciele IBM Polska i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach podpisali w środę umowę dotyczącą współpracy w ramach Inicjatywy Akademickiej IBM. W stolicy Górnego Śląska informatyczny koncern uruchomił centrum dostarczania usług, które docelowo ma stworzyć ok. 2 tys. miejsc pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

IBM w Katowicach coraz silniejsze

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (Tomasz Elżbieciak)

wnp.pl

2 paź 2013 16:48


Na mocy podpisanej umowy IBM udostępni uczelni oprogramowanie i materiały dydaktyczne, które ta będzie mogła wykorzystywać do celów edukacyjnych i naukowych.

Dodatkowo firma umożliwi studentom udział w praktykach odbywających się w modelu cloud computing - pierwsze z nich rozpoczną się jeszcze tej jesieni. Pracownicy uczelni będą mogli także zdobyć certyfikaty przyznawane przez IBM.

Czytaj też: IBM startuje w Katowicach

Porozumienie zostało podpisane przez rektora uczelni, prof. Leszka Żabińskiego, oraz członka zarządu IBM Polska, Krzysztofa Bulaszewskiego.

Rektor UE podkreślił, że dzięki współpracy z IBM studenci i naukowcy uzyskają dostęp do najnowszych technologii i oprogramowania, a w efekcie zdobędą umiejętności pozwalające lepiej sprostać obecnym i przyszłym wymaganiom rynku.

- Jesteśmy przekonani, że przyczyni się to również do wzrostu atrakcyjności Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i przyciągnie tu nowych, zdolnych studentów oraz wspierać będzie rozwój pracowników naukowych - powiedział.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.