HR-owcom bardziej zależy na rozwoju niż kasie?

Jak wynika z badania Antal International „Aktywność specjalistów i menedżerów na rynku pracy”, respondenci związani z obszarem HR należą do grupy, która oczekuje najmniejszego wzrostu wynagrodzenia przy zmianie pracy (22 proc.).
REKLAMA


Puls HR Puls HR

HR-owcom bardziej zależy na rozwoju niż kasie?

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

9 lip 2014 9:56


– Specjaliści i menedżerowie związani z obszarem HR należą do specyficznej grupy zawodowej. Realizują politykę personalną w danej organizacji, często wdrażając nowe pomysły i rozwiązania, wychodząc czasem poza standardy i procedury – mówi Marta Tobiasz, starszy konsultant, Antal HR & Admin.

– Jeżeli jednak w dłuższej perspektywie ich działania nie są doceniane, brakuje akceptacji na ich propozycje, wówczas zaczynają rozglądać się za miejscem, gdzie mogą realizować swoje pomysły – dodaje.

Czytaj też: Przychodzi taki moment, kiedy nie kasa, lecz coś zupełnie innego trzyma menedżera w firmie

Jak zaznacza, istota wynagrodzenia jest dla specjalisty czy menedżera z obszaru HR kwestią drugorzędna. – Rozwój, możliwość realizowania projektów HR-owych to najważniejsza motywacja dla nich. Stąd oczekiwania finansowe nie są tak wysokie jak u innych grup zawodowych – dodaje.

Badania wykazały także, że aż 67 proc. respondentów związanych z HR-em dopuszcza możliwość przekwalifikowania się, by podjąć pracę w innej niż dotychczas dyscyplinie zawodowej. Jednak nie za wszelką cenę. Jak się okazuje, tylko 38 proc. respondentów przyznało, że zmieniało miejsce zamieszkania ze względu na podjęcie nowej pracy.

Specjaliści i menedżerowie związani z HR przyznali także, że w ciągu roku otrzymali średnio siedem zaproszeń do projektów rekrutacyjnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.