Hoop Polska zamyka zakład. 140 osób straci pracę

• Zarząd Hoop Polska przedstawił plan restrukturyzacji spółki, obejmujący koncentrację produkcji w dwóch zakładach - w Kutnie oraz w Grodzisku Wielkopolskim - a tym samym zakończenie działalności w oddziale w Bielsku Podlaskim.
• Oznacza to, że z pracą pożegna się 140 pracowników zakładu w Bielsku Podlaskim.
• Proces restrukturyzacji będzie trwał od sierpnia do grudnia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Hoop Polska zamyka zakład. 140 osób straci pracę

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpożywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

27 lip 2016 10:30


Jak tłumaczy spółka, w warunkach niezwykle zaciętej konkurencji oraz utrzymującej się deflacji, firmy z branży spożywczej muszą coraz częściej sięgać po wewnętrzne rezerwy, aby dostarczać dobrej jakości produkty w atrakcyjnych cenach. W przypadku Hoop Polska najbardziej optymalnym rozwiązaniem stała się koncentracja działalności w dwóch lokalizacjach: w Kutnie oraz w Grodzisku Wielkopolskim. Jednocześnie oznacza to, że spółka w ciągu kilku miesięcy zaprzestanie produkcji w Bielsku Podlaskim.

– To trudna, ale konieczna dla nas decyzja. Spoczywa na nas odpowiedzialność za całą spółkę i jej pracowników. Aby móc skutecznie rywalizować na rynku, musimy zmniejszyć liczbę lokalizacji produkcyjnych, co pozwoli znacząco obniżyć koszty i usprawnić obsługę logistyczną, czyli zwiększyć naszą konkurencyjność. Dzięki temu możemy zapewnić firmie perspektywy dalszego rozwoju i zawodową stabilizację dla pozostałej części naszej załogi – mówi Simona Nováková, prezes Hoop Polska.

Pomoc w znalezieniu nowej pracy

Spółka dziękuje pracownikom bielskiego oddziału za wiele lat wspólnej pracy i ich wkład w rozwój firmy. Troszcząc się o jak najlepszą pomoc w znalezieniu przez nich nowego pracodawcy, przygotowała kompleksowy program wsparcia, obejmujący działania grupowe i indywidualne.

Na zlecenie Hoop Polska przeprowadzona została analiza lokalnego rynku pracy, w wyniku której powstała lista przedsiębiorstw potencjalnie zainteresowanych zatrudnieniem nowych osób. Równocześnie realizowany będzie cykl szkoleń, warsztatów i zajęć indywidualnych, które pomogą pracownikom przygotować się do poszukiwania nowego zajęcia oraz odnaleźć się w nowej sytuacji.

140 osób pożegna się z pracą

Proces restrukturyzacji będzie trwał od sierpnia do grudnia i obejmie 140 pracowników bielskiego zakładu. W tej chwili nie jest natomiast przesądzona przyszłość samego obiektu w Bielsku Podlaskim. Spółka przeprowadza obecnie analizy dotyczące możliwości jego wykorzystania. Nie wyklucza uruchomienia w budynku działalności o całkowicie odmiennym profilu ani zbycia go na rzecz innego podmiotu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.