Home stager poszukiwany. Specjalizacja ma szansę na rozkwit

Jak szybko sprzedać mieszkanie? Istotna jest harmonijna kolorystyka i brak osobistych przedmiotów takich jak rodzinne zdjęcia. Wnętrze ma być uniwersalne. Aranżacją mieszkań według tych zasad zajmuje się home stager.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Home stager poszukiwany. Specjalizacja ma szansę na rozkwit

PODZIEL SIĘ


Autor: housemarket.pl

housemarket.pl

10 lut 2016 12:16


Wszystko zaczyna się od konsultacji w nieruchomości, podczas której home stager przedstawia propozycje zmian, pozwalających na szybką i zyskowną sprzedaż. Klient może poprzestać na tym etapie, zdecydować się na pisemny raport zawierający proponowane zmiany lub wybrać kompleksową realizację. Po niej najczęściej wykonywana jest stylizowana sesja zdjęciowa.

Jędrzej Turant, współwłaściciel firmy Better Home zakłada, że w najbliższej przyszłości home staging i pośrednictwo w obrocie nieruchomościami będą ze sobą ściśle powiązane, tak jak ma to miejsce w innych krajach. Usługa ta została wymyślona w latach 70-tych przez Barb Schwarz, amerykańską dekoratorkę i pośredniczkę. W Szwecji i Wielkiej Brytanii jest standardem od lat 90-tych i biura pośrednictwa nieruchomości nie wyobrażają sobie sprzedania mieszkania bez home stagingu.

W Polsce usługa ta jest obecna od około pięciu lat. Niestety efektów nie widać, nadal oferty z rynku wtórnego zniechęcają.

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.