PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Hiszpania: W ponad milionie gospodarstw domowych żaden z domowników nie ma pracy

  • Autor: PAP/AT
  • 24 paź 2019 13:23

W trzecim kwartale 2019 roku liczba gospodarstw domowych w Hiszpanii, w których żadna osoba nie pracuje, przekroczyła milion - wynika z danych opublikowanych przez Krajowy Urząd Statystyczny (INE) w Madrycie.

Hiszpania: W ponad milionie gospodarstw domowych żaden z domowników nie ma pracy
Liczba gospodarstw domowych, w których żaden z domowników nie pracuje, wzrosła o ponad 17,2 tys (fot.pixabay.com)
REKLAMA

W porównaniu do analogicznego okresu w 2018 r. liczba hiszpańskich gospodarstw domowych, w których żaden z domowników nie pracuje, wzrosła o ponad 17,2 tys.

Jak wskazuje dziennik ekonomiczny "Expansion", zarówno liczba gospodarstw domowych bez osób zatrudnionych, jak też liczba nowych miejsc pracy sięgają obecnie poziomu z 2013 r., kiedy Hiszpania była ogarnięta kryzysem gospodarczym.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Trzeci kwartał 2019 r. był najgorszy od 2013 r. pod względem (liczby) utworzonych w Hiszpanii nowych miejsc pracy. Od lipca do września 2019 r. powstało zaledwie 69,4 tys. etatów" - oszacowała madrycka gazeta.

W trzecim kwartale br. najwięcej nowych miejsc pracy powstało na Balearach, w Katalonii oraz na terenie wspólnoty autonomicznej Walencji - odpowiednio 41 tys., 31,3 tys. i 16,7 tys. W tym samym okresie najwięcej etatów - 35 tys. - zlikwidowano z kolei w Andaluzji.

Czytaj też: Bieda, bezrobocie i słabe wykształcenie skracają życie

Pozytywnym zjawiskiem w 47-milionowej Hiszpanii był w trzecim kwartale 2019 r. spadek bezrobocia do 13,9 proc., czyli poziomu nienotowanego w tym kraju od końca 2008 r.

W czwartek (24 października) w 40 największych hiszpańskich miastach rozpoczęło się badanie poziomu ubóstwa, w tym m.in. liczby osób żyjących w trudnych warunkach mieszkaniowych oraz osób bezdomnych. Badanie prowadzone jest przez pracowników hiszpańskiego oddziału Caritas.

Z podobnego badania Caritas przeprowadzonego w 2018 r. wynika, że w Hiszpanii w bardzo trudnych warunkach mieszkaniowych żyło ponad 2,1 mln osób, a liczba bezdomnych w największych miastach kraju szacowana była na ponad 40 tys. Część z nich to osoby, które musiały opuścić miejsce zamieszkania w efekcie prawie 60 tys. eksmisji, do których doszło w 2018 r.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Hiszpania: W ponad milionie gospodarstw domowych żaden z domowników nie ma pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • yxyx 2019-10-27 21:05:37

    To z czego oni żyją ?

REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA