×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Hiszpania liderem bezrobocia wśród młodych w Europie

  • Autor: PAP/AT
  • Opublikowano: 26 sty 2021 7:29

Podczas konferencji online Światowego Forum Ekonomicznego socjalistyczny premier Hiszpanii Pedro Sanchez przyznał, że bezrobocie wśród młodych ludzi w Hiszpanii jest „niedopuszczalnie wysokie”, a jego kraj przoduje w tym względzie.

Hiszpania liderem bezrobocia wśród młodych w Europie
Bezrobocie w Hiszpanii jest największe w całej Unii Europejskiej i wynosi 16,4 proc. (fot. shutterstock)
REKLAMA

Według ostatnich danych Eurostatu z listopada, bezrobocie w Hiszpanii jest największe w całej Unii Europejskiej i wynosi 16,4 proc. Jest to ponad dwa razy więcej niż wynosi unijna średnia szacowana na 7,5 proc. Jeszcze bardziej dramatycznie wygląda stopa bezrobocia wśród hiszpańskiej młodzieży. Sięga ona 40,9 proc.

Oznacza to, że ogólna liczba bezrobotnych w Hiszpanii w listopadzie wyniosła 3,76 mln, z czego 657 tys. to młodzi poniżej 25 lat. Tylko w ciągu jednego miesiąca liczba młodych bezrobotnych wzrosła o 30 tys., a wciągu jednego roku - o 187 tys. - wynika z danych Eurostatu.

"Jednym z najważniejszych zadań rządu jest zwiększenie szans na zatrudnienie młodzieży przez zatwierdzenie nowego prawa edukacyjnego, pogłębienie kompetencji cyfrowych oraz wprowadzenie zachęt dla firm, by zatrudniały młodych na płatne praktyki i szkolenia" - powiedział Sanchez na międzynarodowym forum odbywającym się w tym roku online.

Czytaj też: Bezrobocie musi wzrosnąć

Na walkę z bezrobociem wśród młodzieży hiszpański rząd przeznaczy ponad 750 mln euro, tj. 10 proc. środków budżetowych na wzrost zatrudnienia w 2021 r.

Premier zwrócił uwagę na podjęte przez rząd działania w celu zapewnienia ochrony społecznej i ekonomicznej podczas kryzysu związanego z pandemią Covid-19, jak wprowadzenie mechanizmu wsparcia zatrudnienia, tzw. ERTE, zatwierdzenie minimalnego dochodu życiowego oraz ułatwienia dla finansowania przedsiębiorstw dzięki gwarancjom bankowym - poinformowała Europa Press.

Według unijnych statystyk z listopada, stopa bezrobocia wśród młodych ludzi poniżej 25 lat w UE wyniosła 17,7 proc. Odpowiada to liczbie 3,17 mln osób.

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Hiszpania liderem bezrobocia wśród młodych w Europie
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA