×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Handel nie ma już problemów ze znalezieniem pracowników

Zdarzają się sytuacje, że liczba chętnych kandydatów jest wyższa niż liczba publikowanych ofert. Szczególny wzrost aplikacji obserwujemy w dużych miastach - mówi Małgorzata Ławnik, dyrektor pionu personalnego w Kauflandzie.

Handel nie ma już problemów ze znalezieniem pracowników
Kaufland zatrudnia ponad 15 tys. pracowników (Fot. mat. pras.)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
 • Rekrutacja w branży handlowej nie jest już tak dużym wyzwaniem jak jeszcze rok temu. Jak zauważa Małgorzata Ławnik z Kauflandu, sieć obserwuje wzrost liczby aplikacji o około 10 proc.
 • Wyzwaniem dla pracodawcy nie jest już sama rekrutacja, a zmieniające się potrzeby zatrudnionych. Według Małgorzaty Ławnik wzrost kosztów życia, rosnące raty kredytów, ogólna niepewność, a także sposoby na ciągły rozwój personelu to najważniejsze tematy, które trzeba brać pod uwagę w firmach.
 • Wiele sieci handlowych rekrutuje, płace ciągle rosną, a pakiety benefitów są coraz większe – kandydaci mają w czym wybierać. Jak jednak mówi Ławnik, ciągłe podnoszenie pensji nie psuje rynku, to odpowiedź m.in. na galopującą inflację czy rosnące koszty życia.
 • O zmianach na rynku pracy będziemy dyskutować w trakcie debaty "Rynek pracy po nowemu" podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który 24-26 kwietnia odbędzie się w Katowicach.


W wielu branżach mówi się o spowolnieniu gospodarczym, tymczasem zdaje się, że omija ono sieci handlowe. Jak wygląda sytuacja na rynku pracy w handlu?

Małgorzata Ławnik, dyrektor pionu personalnego w Kauflandzie: - Obecnie obserwujemy znaczne spowolnienie fluktuacji, która w handlu do tej pory była dość powszechnym zjawiskiem i na relatywnie wysokim poziomie w porównaniu do innych branż. Wynika to w dużej mierze z obecnej sytuacji społeczno-gospodarczej. Na rynku nie brakuje osób poszukujących zatrudnienia w branży, dlatego pojawiające się wakaty są szybko zajmowane.

Dodatkowo spowolnienie gospodarcze sprawia, że teraz pracownicy jeszcze bardziej doceniają firmy, które oferują stabilne zatrudnienie, przejrzyste warunki pracy, konkurencyjne wynagrodzenie i atrakcyjne benefity pozapłacowe.

Małgorzata Ławnik, dyrektor pionu personalnego w Kauflandzie (Fot. mar. pras.)
Małgorzata Ławnik, dyrektor pionu personalnego w Kauflandzie (Fot. mar. pras.)

Rekrutacja w handlu nie jest już tak dużym wyzwaniem

Jak przekłada się to na zatrudnienie w Kauflandzie? Sporo rekrutujecie?

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Handel nie ma już problemów ze znalezieniem pracowników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Ulan 2023-03-17 03:08:45

  Bzdury i klamstwa

 • Edek 2023-03-16 13:54:43

  Jakoś nie zauważyłem aby w marketach pracowało pokolenie,, Z,, z reguły spotykam osoby od 35 lat w górę

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA