Hanczarek, Work Service: Polska ziemią obiecaną dla Ukraińców

Work Service szacuje, że na Ukraińców czeka w Polsce nawet 11 tys. nowych miejsc pracy. Mogą zacząć od zaraz.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Hanczarek, Work Service: Polska ziemią obiecaną dla Ukraińców

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

19 lut 2015 13:01


Z danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej wynika, że w 2014 r. liczba wniosków o pozwolenie na pracę w Polsce złożonych przez Ukraińców wyniosła niemal 29 tys., z czego wydano ponad 26 tys. pozwoleń na zatrudnienie. Oznacza to, że w ciągu roku liczba imigrantów z Ukrainy pracujących legalnie na terenie Polski wzrosła o prawie 6 tys. osób.

Trudna sytuacja polityczna i gospodarcza na Ukrainie powoduje, że duże zainteresowanie osiedleniem się i podjęciem legalnej pracy w Polsce powinno się utrzymać.

Czytaj też: Ukraińcy zlikwidują paradoks polskiego rynku pracy?

- Polska jest dziś ziemią obiecaną dla mieszkańców Ukrainy, którzy szukają u nas pracy i normalnego życia. Powinniśmy im pomóc, tworząc warunki do bezpiecznego i legalnego zatrudnienia – powiedział Tomasz Hanczarek, prezes Work Service.

- Ukraińcy stanowią obecnie najliczniejszą grupę pracowników nielegalnie zatrudnionych w Polsce. To wyraźny dowód na to, że polski rynek pracy potrzebuje pracowników ze Wschodu do utrzymania odpowiedniego poziomu produktywności. W wybranych sektorach gospodarki, Ukraińcy mogą uzupełnić deficyty kadrowe, wykonując te prace, którymi nie są zainteresowani Polacy – dodał szef Work Service.

Czytaj też: Obcokrajowcy zdobywają dyplomy na polskich uczelniach. Najwięcej Ukraińców

Z danych firmy wynika, że 10-11 tysięcy Ukraińców może liczyć na pracę w Polsce od zaraz, obejmując podstawowe stanowiska chociażby w centrach usług wspólnych. Są to między innymi prace przy montażu, liniach produkcyjnych, czy obsłudze wózków widłowych.

Wiosną ruszają liczne rekrutacje do pracy sezonowych w ogrodnictwie i rolnictwie, na które również aplikują imigranci z Ukrainy. Wśród najbardziej poszukiwanych pracowników w Polsce są również wykwalifikowani kierowcy, (autobusów, samochodów ciężarowych), a także osoby do pracy w przetwórstwie przemysłowym.

Najwięcej ofert pracy dla imigrantów z Ukrainy znajduje się w województwach wielkopolskim, mazowieckim dolnośląskim czy pomorskim. W zależności od stanowiska wynagrodzenia oscylują w przedziale 2100-3200 zł netto.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Marcin 2015-02-23 15:46:54

Te pensje to chyba są podawane za cały autokar Ukraińców, takie firmy są wyspecjalizowane w omijaniu prawa i unikaniu płacenia normalnych podatków, oferowane warunki płacy i pracy są żałosne, ale na szczęście senatora mają

Widzący 2015-02-19 14:37:55

Work Service...., firma która pogrąża polski rynek pracy, bomba z opóźnionym zapłonem, pracodawca umów śmieciowych, żerująca na istniejącej sytuacji gospodarczej. Po pracy u nich tylko wyjeżdżać z kraju. A 2100 lub 3200 netto, to chyba w niespełnionych marzeniach ktoś u nich otrzymuję, bo większość to białe niewolnictwo..