PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Gwałtownie spada zatrudnienie w bankach

  • Autor: PAP/JS
  • 19 cze 2017 16:07

W ciągu roku banki zmniejszyły zatrudnienie o 3,6 tys. osób i zamknęły 779 placówek - wynika m.in. z raportu Bankier.pl i PRNews.pl "Polska bankowość w liczbach – I kw. 2017".

Gwałtownie spada zatrudnienie w bankach
Z raportu wynika, że od końca marca 2016 roku do końca marca 2017 roku w bankach o profilu komercyjnym ubyło 3610 etatów (fot.:pixabay.com)
REKLAMA

Z raportu wynika, że od końca marca 2016 roku do końca marca 2017 roku w bankach o profilu komercyjnym ubyło 3610 etatów, a zatrudnienie w tym okresie ograniczyły niemal wszystkie banki.

Duże redukcje, informuje raport Bankier.pl, objęły pracowników łączących się banków: BPH i Aliora. W PKO BP liczba etatów spadła o 505, a w Banku Pekao o 628. W tym czasie banki zamknęły 779 placówek własnych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Na koniec I kwartału banki obsługiwały łącznie 48 mln klientów, z czego klienci detaliczni stanowili 45 mln. Najwięcej klientów obsługuje oczywiście PKO BP - ponad 9,2 mln. Za nim jest Bank Pekao - 5,2 mln, a dalej mBank - 4,5 mln. Banki komercyjne prowadziły łącznie 31 mln ROR-ów, a 15 mln klientów aktywnie korzystało z bankowości internetowej" - informuje Bankier.pl.

Jednocześnie, dodaje raport, z bankowości mobilnej korzystało 8,2 mln osób. Około połowa z nich (4,4 mln) używała w tym celu aplikacji zainstalowanej na telefonie komórkowym. Tej grupie osób banki oferują też mobilne karty zbliżeniowe HCE - w marcu br. takich kart działało już 297 tysięcy - informuje raport.

Dokument cytuje analityka Bankier.pl Wojciecha Boczonia, który uzasadnia przedstawione dane. "Wraz z rozwojem elektronicznych kanałów obsługi spada zapotrzebowanie na kasjerów zajmujących się obsługą transakcyjną w placówkach. Banki z jednej strony inwestują w bankowość elektroniczną, bankomaty i wpłatomaty, z drugiej - zamykają placówki. Naturalną konsekwencją tego procesu jest także redukcja zatrudnienia. Ten trend będzie się nasilał, bo nowe pokolenie klientów nie wyobraża sobie życia bez smartfonów" - mówi. 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Gwałtownie spada zatrudnienie w bankach

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA