PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Guardian otwiera centrum usług w Katowicach. Zatrudni 60 osób

Amerykański koncern Guardian Industries, wyspecjalizowany m.in. w produkcji szkła dla budownictwa czy motoryzacji, otworzył w poniedziałek w Katowicach centrum usług, które zajmie się obsługą finansową i księgową spółek Guardiana w Europie. Pracę znajdzie 60 osób.

  • Autor: PAP/MIW
  • 29 maj 2017 17:08
Guardian otwiera centrum usług w Katowicach. Zatrudni 60 osób
Guardian Industries specjalizuje się m.in. w produkcji szkła dla budownictwa czy motoryzacji. (fot. www.guardianglass.com)
REKLAMA

• Pierwsi pracownicy Guardian Business Solutions będą odpowiedzialni za procesy finansowe oraz księgowość wszystkich form działalności Guardian Glass w Europie.

• Następnie centrum zajmie się obsługą sieci dystrybucyjnej, procesów komunikacji oraz prac projektowych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Zakładany poziom zatrudnienia - maksymalnie 60 osób - ma być osiągnięty w ciągu najbliższego roku.

 

Uczestniczący w poniedziałkowym (29.05) otwarciu centrum dyrektor ds. transformacji biznesowej Guardian Glass w Europie Gabor Harakaly wskazał, że szukając lokalizacji dla tej inwestycji Guardian brał pod uwagę dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej, dobrze rozwiniętą infrastrukturę oraz niedużą odległość od centrów produkcyjnych koncernu - Katowice spełniły te warunki.

Centrum usług w Katowicach to nie jedyna inwestycja Guardiana w woj. śląskim. Przed kilkoma tygodniami amerykański producent szkła ogłosił, że rozbuduje swoje zakłady w Częstochowie, kosztem co najmniej 400 mln zł; zamierza też zwiększyć zatrudnienie w częstochowskiej fabryce z 350 do 440 pracowników.

Wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński wyraził zadowolenie, że Guardian Industries - firma działająca na wszystkich kontynentach - wybrał Polskę jako lokalizację centrum biznesowego, świadczącego usługi na całą Europę.

- Tym, co zadecydowało o wyborze Polski i Katowic na miejsce inwestycji, były bez wątpienia talenty, kompetencje i wykształcenie polskich specjalistów - ocenił wiceminister.

Guardian Industries, którego siedziba znajduje się w amerykańskim stanie Michigan, zatrudnia 17 tys. osób w wielu krajach świata. Należąca do grupy firma Guardian Glass to jeden z liderów w produkcji szkła float, produktów szklanych powlekanych oraz gotowych wyrobów szklanych i rozwiązań dla budownictwa, transportu i motoryzacji. Inna spółka - Guardian Building Products - to czołowy amerykański dystrybutor specjalistycznych wyrobów budowlanych.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Guardian otwiera centrum usług w Katowicach. Zatrudni 60 osób

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA