×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Grupa Steinhof postawi nową halę i rozbuduje zakład w Tarnowie. Będą nowe miejsca pracy

  • Autor: PAP
  • 15 gru 2020 12:17

Krakowski Park Technologiczny wydał decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Otrzymała je Grupa Steinhof z branży motoryzacyjnej, która chce kosztem co najmniej 12,5 mln zł wybudować nową halę i rozbudować istniejący zakład w Tarnowie.

Grupa Steinhof postawi nową halę i rozbuduje zakład w Tarnowie. Będą nowe miejsca pracy
W tym roku Krakowski Park Technologiczny wydał 23 decyzje o wsparciu firm w oparciu o przepisy dotyczące Polskiej Strefy Inwestycji (Fot. (Fot. Facebook/Krakowski Park Technologiczny)
REKLAMA

Krakowski Park Technologiczny (KPT), który wcześniej zarządzał specjalną strefą ekonomiczną, przejął obowiązki zarządzania Polską Strefą Inwestycji (PSI) na terenie województwa małopolskiego i powiatu jędrzejowskiego (woj. świętokrzyskie); wydaje decyzje o wsparciu dla inwestorów na tych obszarach.

Jak poinformowała we wtorek Barbara Wityńska-Słącz z KPT, firma Steinhof od lat jest jednym z największych producentów haków holowniczych i klocków hamulcowych do pojazdów samochodowych osobowych i dostawczych w Polsce. W ostatnich latach firma znalazła się również w gronie największych producentów haków holowniczych w Europie.

Firma skorzysta z ulgi podatkowej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji na wybudowanie nowoczesnej hali produkcyjnej w miejscowości Niedomice oraz modernizację swojego tarnowskiego zakładu. Zadeklarowała ona poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 12,5 mln zł.

"Planowana inwestycja pozwoli na zwiększenie zdolności produkcyjnej istniejącego przedsiębiorstwa" - wskazała przedstawicielka KPT.

Ustawa o wspieraniu nowych inwestycji, która weszła w życie w połowie 2018 roku, zasadniczo zmieniła zasady przyznawania zwolnień podatkowych dla przedsiębiorców, dając możliwość inwestowania w dowolnym miejscu na terenie całego kraju, a nie - jak dotychczas - jedynie na terenach objętych specjalną strefą ekonomiczną.

W Małopolsce i powiecie jędrzejowskim przedsiębiorca może uzyskać od 35 proc. (duży) do 55 proc. (mały) zwrotu kosztów inwestycji w postaci ulgi podatkowej. Na rozliczenie ulgi jest 12 lat od daty wydania decyzji o wsparciu.

W tym roku Krakowski Park Technologiczny wydał 23 decyzje o wsparciu firm w oparciu o przepisy dotyczące Polskiej Strefy Inwestycji. Przedsiębiorcy zadeklarowali w tym czasie prawie 810 mln zł nakładów na inwestycje i utworzenie 498 miejsc pracy. Wśród firm, które otrzymały w tym roku decyzje o wsparciu, przeważają firmy polskie oraz mali i średni przedsiębiorcy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Grupa Steinhof postawi nową halę i rozbuduje zakład w Tarnowie. Będą nowe miejsca pracy
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA