×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Grupa Progres rozwija obszar inżynieringu

  • Justyna Koc
    jk
  • 23 sie 2016 14:53

• Inżyniering jest kolejnym elementem poszerzania oferty usług przez grupę Progres.
• Wąska specjalizacja pozwoli na świadczenie zaawansowanych usług dedykowanych firmom sektora przemysłowego w oparciu o contracting, interim management oraz wsparcie w rekrutacji na stanowiska wysoko specjalistyczne.
• Firma zamierza koncentrować się na takich branżach, jak automotive, lotnicza, kolejowa, wydobywcza (w szczególnie w obszarze gazu i ropy naftowej) i stoczniowa.

Grupa Progres rozwija obszar inżynieringu
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

- W sektorze przemysłu od kilku lat obserwujemy duże i stale rosnące zapotrzebowanie na inżynierów. Liczne inwestycje i projekty realizowane chociażby w branży motoryzacyjnej, lotniczej czy stoczniowej wymagają konkretnej, specjalistycznej wiedzy, dostarczonej na czas i na określonych warunkach. Samodzielne pozyskiwanie osób czy zespołów z rynku jest coraz trudniejsze, a dzięki takim usługom, jak contracting czy profesjonale wsparcie w doborze kadry o czasami unikatowych kwalifikacjach, firmy mogą ograniczać związane z tym ryzyko i koszty – komentuje Jacek Płuciennik, lider contractingu i realizacji projektów technicznych w grupie Progres.

Korzyści dla obu stron

W zakresie szeroko rozumianego inżynieringu grupa Progres zamierza rozwijać równolegle kilka różnych form usług. W ramach contractingu istnieje możliwość zapewnienia niezbędnych na potrzeby projektów, wykwalifikowanych w określonych dziedzinach osób o konkretnych kwalifikacjach czy nawet zespołów złożonych z ekspertów branżowych.

– Współpracujemy już bezpośrednio z ponad 100 wysoko wykwalifikowanymi inżynierami funkcjonującymi na polskim rynku, mającymi ogromne doświadczenie w różnych branżach sektora przemysłowego. W zależności od ich dyspozycyjności i projektowego zapotrzebowania konkretnych firm jesteśmy w stanie doprowadzać do ich zakontraktowania, biorąc na siebie sporą część odpowiedzialności za projekt - dodaje Jacek Płuciennik.

Korzystanie z usług pośrednika przynosi tutaj korzyści dla każdej ze stron. Firmy ograniczają ryzyko zapewnienia sobie niezbędnej wiedzy, a inżynierowie, dzięki szerokiemu rozeznaniu rynku przez wyspecjalizowanych w konkretnych branżach doradców, mogą rozwijać się zawodowo zbierając kolejne, cenne doświadczenia dzięki realizacji projektu.

Interim management

W ramach obszaru inżynieringu grupa Progres świadczy również usługi interim managementu, czyli okresowych działań realizowanych wewnątrz organizacji, ukierunkowanych na osiągnięcie określonych celów biznesowych czy operacyjnych (np. optymalizacja wskazanych procesów).

- Jest to bardzo zaawansowana, ekspercka usługa oparta o ścisłą i indywidualną współpracę, najczęściej z udziałem najwyższego kierownictwa firmy czy nawet zarządu, w ramach której dokonywana jest szczegółowa i kompleksowa analiza wskazanych procesów wymagających usprawnienia. Ogromne znaczenie ma tutaj oczywiście doświadczenie w danej branży oraz wzajemne zaufanie – uzupełnia Jacek Płuciennik.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Grupa Progres rozwija obszar inżynieringu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA