×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Grupa Pracuj zwiększyła zysk o przeszło połowę

Grupa Pracuj uzyskała w pierwszym kwartale 2022 roku zysk netto jednostki dominującej wynoszący 55,1 mln zł, wobec 35,4 mln zł przed rokiem. Skonsolidowane przychody ukształtowały się na poziomie 142,1 mln zł i były o 40,8 proc. wyższe niż w analogicznym okresie 2021 roku.

Grupa Pracuj zwiększyła zysk o przeszło połowę
Skonsolidowany zysk netto grupy kapitałowej Pracuj sięgnął 55 mln zł i był o 55,7 proc. wyższy niż w tym samym okresie ubiegłego roku (fot mat. pras.)
REKLAMA

Skorygowana EBITDA (zysk operacyjny przed potrąceniem odsetek, podatków i amortyzacji) grupy Pracuj w pierwszych trzech miesiącach tego roku wyniosła 79,9 mln zł, co oznacza wzrost o 55,8 proc. w stosunku rocznym.

Skonsolidowany zysk netto sięgnął 55 mln zł i był 55,7 proc. wyższy niż w tym samym okresie ubiegłego roku, a skonsolidowany zysk z działalności operacyjnej wyniósł 68,7 mln zł. To wzrost o 57,8 proc. rok do roku.

Oczekiwania analityków ankietowanych przez PAP Biznes co do zysku netto mieściły się w przedziale 55,6-55,9 mln zł. Analitycy oczekiwali też 74-76,3 mln zł zysku EBITDA, 69,5-70,2 mln zł zysku EBIT (zysk przed odliczeniem podatków i odsetek) i 139-139,5 mln zł przychodów.

Grupa Pracuj poinformowała, że wzrost przychodów wynikał głównie z rekordowej liczby projektów rekrutacyjnych w serwisie Pracuj.pl, która wzrosła o 36 proc. w ujęciu rocznym, do 152 tys.

"Rośnie popularność dodatków do ogłoszeń rekrutacyjnych nabywanych przez klientów, w celu dopasowania oferty do ich indywidualnych potrzeb" - czytamy w komunikacie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Grupa Pracuj zwiększyła zysk o przeszło połowę
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Lolek 2022-05-24 11:05:07

    Ta firma służy tylko i wyłącznie do zbierania danych o ludziach szukających pracy i sprzedawaniu miejsca reklamodawcom. Wysłałem do nich z 50 odpowiedzi na oferty. Nie dostałem ani jednej propozycji pracy. DZIADOSTWO! Jak zresztą wszystkie inne internetowe "HAERY"

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA