Google rekrutuje nowych inżynierów z Amazona

Zespół Google pod nową nazwą kontynuuje pracę nad Google Glass i innymi urządzeniami do noszenia. Do projektu zostali włączeni nowi inżynierowie, m.in. z firmy Amazon.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Google rekrutuje nowych inżynierów z Amazona

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

17 wrz 2015 11:12


Zespół, który prowadzi badania nad inteligentnymi okularami Google Glass, zmienił nazwę na Projekt Aura. Postanowiono też zatrudnić nowych inżynierów, głównie z Amazona.

W ogłoszeniu rekrutacyjnym do nowego projektu Google'a napisano, że zespół będzie nadal prowadził badania nad inteligentnymi okularami, jednak poza nimi będzie też pracować nad innymi urządzeniami do noszenia (ang. wearables) - podaje "Wall Street Journal". Google rekrutuje nowych pracowników z Lab126, które jest oddziałem Amazona ds. rozwoju urządzeń .

Za projekt Aura odpowiada Ivy Ross, która poprzednio prowadziła prace nad Google Glass. Jej bezpośrednim przełożonym ma być szef jednego z oddziałów Google'a (Nest) Tony Fadell.

Kontrowersje wokół okularów

Pierwsza wersja Google Glass kosztowała 1,5 tys. dolarów. Wywołała liczne kontrowersje, szczególnie dotyczące naruszania prywatności. Sprawa dotyczyła możliwości dyskretnego nagrywania materiałów wideo w miejscach publicznych za pomocą kamery wbudowanej w okulary. Google zaprzestało sprzedaży urządzenia w styczniu, przyznając jednocześnie, że produkt był za szybko wprowadzony na rynek.

Na początku roku kierownictwo Google'a zapewniało jednak, że koncern nie rezygnuje z tego projektu, ponieważ nadal ma w sobie duży potencjał rynkowy. Nowej wersji inteligentnych okularów nie należy się spodziewać w ciągu najbliższego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.