×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Google for Jobs już działa. Faworyzowane jest najbardziej szczegółowe ogłoszenie

  • PTWP - PulsHR
    JP
  • Opublikowano: 21 cze 2017 12:25

Google usprawnia proces wyszukiwania pracy. 20 czerwca oficjalnie uruchomiono dodatek do wyszukiwarki, który wyświetla najbardziej adekwatne oferty dla kandydatów.

Google for Jobs już działa. Faworyzowane jest najbardziej szczegółowe ogłoszenie
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Od wtorku anglojęzyczni użytkownicy Google w Stanach Zjednoczonych mogą szukać pracy bezpośrednio w wyszukiwarce. Wpisanie takich fraz jak „jobs near me” albo „teaching jobs” (odpowiednio: praca w pobliżu; praca dla nauczyciela) skutkuje wyświetlaniem dodatkowej funkcjonalności. Oprócz zwykłych wyników na szczycie listy wyświetla się widżet, który zbiera w jedno miejsce oferty w takich portali rekrutacyjnych jak LinkedIn, Monster, WayUp, DirectEmployers, CareerBuilder czy Facebook.

– Wierzymy, że szukanie pracy jest jak umawianie się na randkę. Każda osoba ma specyficzny zestaw preferencji, a każde stanowisko może być zajęte tylko przez jedną osobę – mówi dla TechCrunch menedżer produktu Nick Zakrasek.

Google for Jobs działa podobnie jak Wiadomości Google. Agreguje istniejące ogłoszenia w jednym miejscu. Jeśli ogłoszenia z kilku różnych portali dotyczą tej samej oferty – a tak zwykle bywa – Google wyświetla tylko jedno. Faworyzowane jest to ogłoszenie, z którego można dowiedzieć się największej liczby szczegółów.

Źródło: YouTube, Google
Źródło: YouTube, Google

– Mamy nadzieję, że ten mechanizm zachęci rekruterów do dzielenia się z kandydatami jak największą liczbą informacji – wyjaśnia rzecznik Google.

Google twierdzi, że nie konkuruje z popularnymi serwisami, tylko ułatwia do nich dostęp. Po wpisaniu hasła można wybrać branżę, stanowisko, datę, wymiar pracy, miejscowość czy pracodawcę.

- Czy jesteś młodym dorosłym szukającym swojej pierwszej pracy, weteranem szukającym liderskich doświadczeń, czy rodzicem starającym się utrzymać rosnącą rodzinę – mamy nadzieję, że Google uczyni proces szukania pracy prostszym i bardziej efektywnym – czytamy na oficjalnym blogu korporacji.

Na razie funkcjonalność dostępna jest tylko w Stanach Zjednoczonych. Korporacja ma jednak nadzieję udostępniać ją również w innych krajach.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Google for Jobs już działa. Faworyzowane jest najbardziej szczegółowe ogłoszenie
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA