×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

GoldenLine, rekrutacja: Kogo poszukiwali rekruterzy w sierpniu?

  • Justyna Koc
    jk
  • 22 wrz 2017 12:53

Jak wynika z analiz GoldenLine, w sierpniu 2017 roku wiadomość od rekrutera otrzymało 57 548 osób posiadających profil zawodowy w serwisie. Kogo najczęściej poszukiwali rekruterzy?

GoldenLine, rekrutacja: Kogo poszukiwali rekruterzy w sierpniu?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• W sierpniu 2017 roku wiadomość od rekrutera w serwisie GoldenLine otrzymało 57 548 osób.

• Poszukiwani byli przede wszystkim specjaliści z obszarów IT, inżynierii oraz ekonomii i finansów.

• Od kilku miesięcy wiadomość od rekrutera najczęściej otrzymują osoby zamieszkałe w województwie mazowieckim.

Jak wynika z analiz GoldenLine, w sierpniu 2017 roku wiadomość od rekrutera otrzymało 57 548 osób posiadających profil zawodowy w serwisie, czyli o 2 884 osób więcej niż w poprzednim miesiącu.

Wśród osób, które otrzymały wiadomość od rekrutera, 19 proc. miało zaznaczoną na profilu specjalizację IT - rozwój oprogramowania. Na drugim miejscu uplasowali się kandydaci z zaznaczoną specjalizacją finanse i ekonomia (11 proc. osób, które otrzymało propozycję pracy od rekrutera miało taką specjalizację), zaś na trzecim - ze specjalizacją inżynieria i sprzedaż (10 proc. otrzymujących propozycje pracy).

Tuż za podium uplasowali się kandydaci ze specjalizacją obsługa klienta (9 proc.) oraz administracja biurowa (8 proc.). Dane nie sumują się do 100 proc., ponieważ kandydaci mogą zaznaczyć na profilu więcej niż jedną specjalizację.

Źródło: GoldenLine
Źródło: GoldenLine

Poszukiwany, poszukiwana

Niezmiennie od kilku miesięcy wiadomość od rekrutera najczęściej otrzymują osoby zamieszkałe w województwie mazowieckim (25 proc.), śląskim (14 proc.), dolnośląskim (12 proc.), wielkopolskim (10 proc.) oraz małopolskim (9 proc.). Informacje te wskazują, że najwięcej pracowników poszukiwanych jest w dużych ośrodkach miejskich i aglomeracjach, takich jak Warszawa, Katowice, Wrocław, Kraków czy Poznań.

Wiek kandydata

W sierpniu 2017 roku najwięcej ofert otrzymali kandydaci pomiędzy 27 a 35 rokiem życia (wśród osób, które dostały wiadomość od rekrutera, 54 proc. jest w wieku 27-35 lat). Na drugim miejscu znalazły się osoby w wieku 36-45 (wśród osób, które otrzymały ofertę pracy od rekrutera 23 proc. jest w wieku 36-45 lat), na trzecim miejscu zaś osoby pomiędzy 18 a 26 rokiem życia (wśród osób, które otrzymały ofertę pracy od rekrutera 15 proc. jest w tym  wieku).

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: GoldenLine, rekrutacja: Kogo poszukiwali rekruterzy w sierpniu?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA