×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

GoldenLine, praca: Jacy pracownicy byli poszukiwani w listopadzie 2017 r.?

  • Justyna Koc
    jk
  • 13 gru 2017 19:20

IT, inżynieria, finanse i ekonomia - w tych sektora pracodawcy najczęściej poszukiwali pracowników.

GoldenLine, praca: Jacy pracownicy byli poszukiwani w listopadzie 2017 r.?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Niska stopa bezrobocia w listopadzie br. (6,6 proc. - dane MRPiPS) sprawia, że rekruterzy coraz częściej sami zapraszają do procesu rekrutacji potencjalnych kandydatów.

• W listopadzie 2017 r. za pośrednictwem Wyszukiwarki Kandydatów wiadomość od rekrutera otrzymało 49 884 osób posiadających profil zawodowy na GoldenLine.

• Poszukiwani byli głównie specjaliści z obszarów IT, inżynierii i finansów/ekonomii.

• Najwięcej wiadomości rekruterzy wysłali do osób mieszkających w województwie mazowieckim, śląskim oraz dolnośląskim.

W listopadzie 2017 roku wiadomość od rekrutera otrzymały 49 884 osoby posiadające profil zawodowy w serwisie. Jak wynika z analiz GoldenLine, wśród osób, które otrzymały wiadomość od rekrutera, 22 proc. miało zaznaczoną na profilu specjalizację IT - rozwój oprogramowania. Na drugim miejscu uplasowali się kandydaci z zaznaczoną specjalizacją inżynieria (12 proc. osób, które otrzymało propozycję pracy od rekrutera miało taką specjalizację) zaś na trzecim - ze specjalizacją finanse i ekonomia (10 proc. otrzymujących propozycje pracy).

Tuż za podium znaleźli się kandydaci ze specjalizacją sprzedaż (9 proc.), obsługa klienta (9 proc.), a także IT - administracja (8 proc.)

Jaki jest wiek poszukiwanych pracowników?

Jak wynika z analiz GoldenLine, w listopadzie 2017 roku najwięcej ofert otrzymali kandydaci pomiędzy 27. a 35. rokiem życia (53 proc. zapytanych osób była w tym wieku), zaś 23 proc. osób, które otrzymały ofertę pracy od rekrutera, jest w wieku 36-45 lat. Na trzecim miejscu uplasowały się osoby pomiędzy 18. a 26. rokiem życia (wśród osób, które otrzymały ofertę pracy od rekrutera 16 proc. jest w tym  wieku).

Z jakich województw pochodzą najczęściej poszukiwani pracownicy?

Najwięcej wiadomości od rekrutera otrzymały osoby zamieszkałe w województwie mazowieckim (27 proc.), śląskim (14 proc.), dolnośląskim (13 proc.), wielkopolskim (11 proc.) oraz małopolskim (10 proc.). Informacje te wskazują, że wciąż najwięcej pracowników poszukiwanych jest w dużych ośrodkach miejskich i aglomeracjach, takich jak Warszawa, Wrocław, Katowice, Poznań czy Kraków.

Kogo szukali rekruterzy?

We listopadzie 2017 r. większość kandydatów, którzy otrzymali wiadomość od rekrutera, posiada umiejętność obsługi pakietu Microsoft Office oraz prawo jazdy kat. B. Pozostałe często występujące umiejętności to m.in.: znajomość języka programowania JavaScript (14 proc.), SQL (12 proc.) oraz Java (12 proc.), a także znajomość programu AutoCAD (12 proc.).

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: GoldenLine, praca: Jacy pracownicy byli poszukiwani w listopadzie 2017 r.?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA