Globalna firm uruchomi nowe centrum logistyczne w Łodzi

W Łodzi powstaje centrum logistyczne Hillwood Łódź Górna. W środę zakończył się etap budowy pierwszego budynku magazynowego, na którym zawisła wiecha. Obiekt ma być gotowy w listopadzie tego roku, z nieruchomości korzystać będą mogli najemcy z wielu branż.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Globalna firm uruchomi nowe centrum logistyczne w Łodzi

  • Hillwood jest globalną firmą z branży nieruchomości komercyjnych realizującą inwestycje w Europie i Ameryce Północnej.
  • Prezes Hillwood Polska Hubert Michalak podkreślił atrakcyjność lokalizacji budowanego parku logistycznego, który jest już kolejną inwestycją spółki w Polsce Centralnej.
  • Zdaniem prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, branża logistyczna daje miastu nowy impuls do rozwoju, a firmy, które decydują się tutaj lokalizować swoje zakłady tworzą nowe miejsca pracy i zwiększają wpływy podatkowe.

Jak poinformowały służby prasowe firmy Hillwood Łódź Górna, zlokalizowane w południowej części Łodzi centrum logistyczne składać się będzie z dwóch budynków magazynowych klasy A, o łącznej powierzchni ok. 163 tys. m kw.

Pierwszy obiekt, o powierzchni ok. 75 tys. m kw., zostanie oddany do użytku w listopadzie tego roku. Z nieruchomości korzystać będą mogli najemcy z wielu branż, w tym logistycznej, handlowej, e-commerce, dystrybucyjnej i produkcyjnej. Zatrudnienie znaleźć tam może od kilkuset, do nawet tysiąca osób. Hillwood prowadzi już rozmowy z kilkoma potencjalnymi najemcami.

W trakcie uroczystości prezes Hillwood Polska Hubert Michalak podkreślił atrakcyjność lokalizacji budowanego parku logistycznego, który jest już kolejną inwestycją spółki w Polsce Centralnej. Obok wznoszonego w Łodzi Centrum Logistycznego, Hillwood zainwestował dotąd także w obiekty magazynowe w Głuchowie, Kutnie i Strykowie.

- O wyborze tej lokalizacji zadecydowało jej wyjątkowo atrakcyjne położenie. Dojazd do autostrady A1 zajmuje jedynie około 10 minut, a po przedłużeniu Trasy Górna ulegnie dalszemu skróceniu - powiedział. Podkreślił, że aglomeracja łódzka i Polska Centralna pozostają priorytetowymi lokalizacjami dla firmy z uwagi na "niesłabnący popyt ze strony lokalnych i międzynarodowych firm, które właśnie tutaj chcą tworzyć nowe miejsca pracy i lokować swoje magazyny, zakłady produkcyjne i centra logistyczne".

Podziękował władzom Łodzi i przedstawicielom lokalnych instytucji za wsparcie w przygotowaniu i realizacji inwestycji.

Zdaniem obecnej na uroczystości prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, branża logistyczna daje miastu nowy impuls do rozwoju, a firmy, które decydują się tutaj lokalizować swoje zakłady tworzą nowe miejsca pracy i zwiększają wpływy podatkowe. Jak mówiła, każda tego typu inwestycja jest dla samorządu szalenie istotna.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.