Gertruda Uścińska kandydatką na szefową ZUS

Prof. Gertruda Uścińska jest obecnie kierownikiem Zakładu Zabezpieczenia Społecznego Instytutu Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Gertruda Uścińska kandydatką na szefową ZUS

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

8 lut 2016 17:06


Bogdan Kubiak z Rady Nadzorczej ZUS poinformował, że prorektor ds. studenckich na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW prof. Gertruda Uścińska jest kandydatką na szefową ZUS.

"Spotkała się z nami, zaprezentowała swoje dokonania i to, co w ZUS będzie chciała zrobić. Uzyskała pozytywną opinię Rady" - powiedział PAP Kubiak.

Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych kandydaturę na szefa ZUS przedstawia Radzie Nadzorczej ZUS minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Prezesa Zakładu, po zaopiniowaniu kandydata, powołuje premier. Wcześniej do obsady prezesa ZUS wymagany był konkurs.

ZUS nie ma prezesa od 1 kwietnia 2015 r., gdy odszedł Zbigniew Derdziuk. Obowiązki pełni wiceprezes Elżbieta Łopacińska.

Minister rodziny Elżbieta Rafalska tuż po objęciu funkcji mówiła PAP, że sytuacja personalna w zarządzie ZUS wymaga pilnego rozwiązania; od 15 grudnia zarząd jest trzyosobowy. To minimalny skład, w którym może funkcjonować. Obecnie w zarządzie, oprócz Łopacińskiej, są nadzorujący pion finansów i realizacji dochodów Paweł Jaroszek i nadzorujący pion operacji i eksploatacji systemów Radosław Stępień.

Podobał się artykuł? Podziel się!
ZUS
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.