Gdański oddział firmy Sii w tym roku ma zatrudnić ok. 150 osób

Około 150 osób planuje zatrudnić do końca tego roku gdański oddział francuskiej firmy Sii. Firma będzie poszukiwać głównie informatyków, programistów, analityków i menedżerów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Gdański oddział firmy Sii w tym roku ma zatrudnić ok. 150 osób

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

27 mar 2014 20:12


Spółka Sii, która wśród firm z sektora IT plasuje się na trzecim miejscu na Pomorzu pod względem liczby zatrudnionych, zapowiedziała zwiększenie zatrudnienia do ponad 600 osób. Obecnie w firmie pracuje 450 osób. Spółka realizuje w swoim Centrum Testów i Rozwoju Oprogramowania w Gdańsku projekty dla firm z całego świata.

Kierownik Działu Rekrutacji i HR Sii Gdańsk Alicja Sawicka poinformowała w czwartek PAP, że firma będzie poszukiwać głównie informatyków, programistów, testerów, analityków i menedżerów. Wymagana jest m.in. znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym. 80 proc. załogi firmy stanowią programiści.

Poszukiwani będą zarówno absolwenci, jak i specjaliści z 2-3 letnim doświadczeniem.
Jak powiedziała, w przypadku absolwentów rynek jest "dość szeroki", natomiast trudniej jest znaleźć programistów z kilkuletnim doświadczeniem. "W tej chwili mamy 80 wakatów i to wcale nie jest tak, że na jedno miejsce zgłasza się 10 osób" - dodała. Wyjaśniła, że zdarza się, iż na jedno ogłoszenie odpowiada pięciu chętnych, a na inne firma musi szukać kandydatów.

Powiedziała, że Sii w Gdańsku w minionym roku zatrudniła 160 osób, a rok wcześniej prawie 200 osób. "My mamy duże potrzeby, które są dyktowane potrzebami naszych klientów, z którymi współpracujemy" - wyjaśniła.

Firma jest dostawcą usług IT i inżynierii przemysłowej w kraju. Wspiera klientów w zakresie doradztwa, analiz i testów, rozwoju oprogramowania, zarządzania infrastrukturą, integracji i utrzymania systemów oraz inżynierii przemysłowej. Specjaliści Sii realizują projekty dla firm z sektorów bankowości i finansów, ubezpieczeń, telekomunikacji, Hi-Tech, energetyki i przemysłu - m.in. dla UTC, Gemalto, NXP, PUMA, ThyssenKrupp, Nordea, Energa, DFC. W samym Trójmieście Sii ma 20 klientów.

Francuska spółka Sii rozpoczęła działalność w Polsce w styczniu 2006 r. Obecnie ma w Polsce siedem biur: w Warszawie, Gdańsku, we Wrocławiu, w Poznaniu, Krakowie, Łodzi i Lublinie. W kwietniu 2014 r. otwarty ma być oddział w Katowicach. W całym kraju Sii zatrudnia ponad 1,5 tys. inżynierów.
Podobał się artykuł? Podziel się!
Sii

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.