Gdański oddział firmy Kainos zmienia biuro i zwiększa zatrudnienie

6
Gdański oddział firmy Kainos zmienia biuro i zwiększa zatrudnienie  fot.kainos.pl
Gdańskie biuro irlandzkiej firmy Kainos powiększa zespół. Do 2017 roku chce zatrudniać łącznie 250 osób.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Gdański oddział firmy Kainos zmienia biuro i zwiększa zatrudnienie

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

13 maj 2015 12:44


Oddział irlandzkiej firmy Kainos zajmujący się tworzeniem aplikacji dla służby zdrowia, firm z branży finansowej oraz sektora publicznego powiększa zespół. Już teraz, w gdańskim oddziale pracuje 150 osób, do 2017 roku Kainos chce mieć na pokładzie w Gdańsku łącznie 250 osób. Wraz z rozwojem gdańskiego zespołu, firma zapowiedziała zmianę biura. Od grudnia tego roku siedzibą firmy będzie Tryton Business House w Gdańsku.

- Gdańskie biuro firmy Kainos rozwija się bardzo dynamicznie w ślad za rozwojem całej firmy. Staliśmy się rozpoznawalną firmą o reputacji miejsca gwarantującego rozwój osobisty i profesjonalny pracowników. Z ponad 150 osobami nasze obecne biuro przestało być wystarczające. Zdecydowaliśmy się na Tryton, ze względu na centralną lokalizację i bliskość centrum miasta, tak by nasi pracownicy mieli dostęp do wszelkich udogodnień – mówi Szczepan Sakowicz, dyrektor gdańskiego biura Kainos

Już teraz firma zapowiedziała, że docelowo zajmować będzie 2 górne kondygnacje (9 i 10 piętro) powstającego biurowca w pobliżu stacji SKM Gdańsk Główny. Dla pracowników ceniących sobie aktywność sportową zaplanowano wiele udogodnień, jak rowerownia, prysznice czy pokój fitness. Z kolei fani gier komputerowych w przerwie lunchowej będą mogli pograć na Playstation, Xbox’ie czy też w piłkarzyki.

- Bardzo się cieszymy, iż Tryton pozyskał tak znakomitego najemcę jakim jest firma Kainos Software Poland. Dogodna lokalizacja, nowoczesne i bardzo dobrze doświetlone naturalnym światłem powierzchnie biurowe stworzą wyjątkowe środowisko pracy dla zwiększającego się zespołu pracującego przy innowacyjnych projektach. Tryton wpisuje się w ogólnoświatowy trend powrotu najemców do centrum miasta, umożliwiając zachowanie równowagi pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym (work-life balance) – mówi Kornelia Łukaszewska, leasing manager w firmie Echo Investment

Kainos zatrudnia obecnie ok. 700 osób na całym świecie, które pracują w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Polsce. W najbliższym czasie firma poszukiwać będzie specjalistów od infrastruktury, DevOps’ów, testerów i pracowników działów administracyjnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.