Gdańsk, praca: State Street zatrudni około tysiąca osób. Jakie wymagania?

• Około tysiąca osób w ciągu najbliższych 2-3 lat chce zatrudnić w biurze w Gdańsku firma State Street.
• Kandydaci muszą posiadać umiejętności analityczne i dobrą znajomość języka angielskiego.
• Do końca roku liczba zatrudnionych ma wzrosnąć o 400 pracowników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Gdańsk, praca: State Street zatrudni około tysiąca osób. Jakie wymagania?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

22 mar 2016 19:56


We wtorek (22 marca) firma State Street oficjalnie otworzyła w Gdańsku drugie swoje biuro w Polsce. Pierwsze w 2007 r. ruszyło w Krakowie, gdzie obecnie zatrudnia ponad 2,5 tys. osób.

Dyrektor Zarządzający State Street Bank Polska Scott Newman podał, że w kilku minionych miesiącach zatrudnionych zostało 200 osób, a do końca roku firma planuje osiągnąć poziom 600 pracowników. Powiedział, że firma zakłada możliwość docelowego zatrudnienia ponad 1,2 tys. osób w ciągu najbliższych 2-3 lat.

Firma zatrudnia głównie absolwentów kierunków finansowych i ekonomicznych. Dyrektor zarządzający ds. Funduszy State Street, Tomasz Salamon zaznaczył, że bardzo istotne jest, czy dana osoba chce się rozwijać i uczyć. "Bardzo chętnie zatrudniamy też absolwentów innych kierunków, jak np. rolniczych, humanistycznych" - dodał.

Jak podano, kandydaci muszą posiadać umiejętności analityczne i dobrą znajomość języka angielskiego.

Newman podkreślił, że ważnym kryterium przy wyborze lokalizacji na drugie biuro w Polsce była atrakcyjność miasta. "Byliśmy pewni, że Gdańsk spełnia to kryterium i doświadczeni pracownicy chętni tutaj się przeprowadzą" - dodał. Podał, że z dotychczas zatrudnionych 200 osób prawie 50 przeprowadziło się do Gdańska z innych miast i krajów, np. z Holandii.

Prezes State Street Corporation, Joseph Hooley ocenił, że biuro w Gdańsku może osiągnąć rozmiary krakowskiego i firmie uda się znaleźć odpowiednio wykształcone kadry. State Street zatrudnia w Polsce ponad 2,7 tys. pracowników, którzy świadczą usługi dla 11 oddziałów firmy w 9 krajach Europy.

Salamon wyjaśnił, że biuro w Gdańsku będzie się zajmować m.in. księgowością ds. funduszy inwestycyjnych, wyceną instrumentów finansowych, obsługą funduszy hedgingowych, sprawozdawczością finansową.

State Street Bank Polska podpisała umowę o współpracy z Uniwersytetem Gdańskim i Politechniką Gdańską; realizowana jest pierwsza edycja akademii biznesowej przygotowanej przez ekspertów firmy. Celem projektu jest m.in. przygotowanie studentów do wejścia na rynek pracy oraz nauka pracy w nowoczesnych środowisku organizacji. Firma oferuje też program stażowy.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.