×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Gdańsk. Marine Harvest zatrudni 100 pracowników

  • Autor: GP
  • Opublikowano: 20 cze 2017 16:36

W Gdańsk uruchomione zostanie centrum wsparcia biznesowego Marine Harvest (MH). Docelowo zatrudnienie w nim znajdzie 100 osób.

Gdańsk. Marine Harvest zatrudni 100 pracowników
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

• Norweska firma współpracuje z polskimi partnerami od 2012 roku.

• Gdańsk wybrano ze względu na dobrą lokalizację oraz fakt, że na Pomorzu Marine Harvest zatrudnia już około 4 tysięcy osób.

• - Będziemy szukać osób ze zróżnicowanymi kompetencjami, zarówno doświadczonych pracowników, którzy będą kierować zespołem, jak i osób rozpoczynających swoją karierę zawodową - mówi Piotr Kapinos, dyrektor finansowy MH.

Marine Harvest (MH) zdecydował się otworzyć w Gdańsku centrum wsparcia biznesowego. W związku z tym norweski inwestor planuje zatrudnić 100 osób.

Marine Harvest to pochodząca z Bergen (Norwegia) firma zajmująca się zwłaszcza przetwórstwem rybnym. MH działa od 1965 roku i w czasie rozwoju przekształciła się w grupą kapitałową, która w 2016 roku wypracowała zysk z działalności operacyjnej na poziomie 991 mln euro.

MH zatrudnia ponad 12 tys. pracowników i posiada placówki w 24 krajach świata, m.in. w Norwegii, Szkocji, USA, Kanadzie, Japonii, Tajwanie, Chile, Irlandii i Polsce.

Dlaczego właśnie Gdańsk?

MH swoje działania w Polsce rozpoczynała kilka lat temu od kooperacji z polskimi firmami z branży przetwórstwa łososia atlantyckiego. Od 2012 r. firma jest właścicielem firmy Morpol - jednego z najnowocześniejszych zakładów przetwórstwa łososia na świecie. Obecnie na Pomorzu zlokalizowane są trzy fabryki, największa z nich w Duninowie koło Ustki, kolejne w Strzelinie i w Lęborku. W Trójmieście swoją siedzibę ma spółka dystrybucyjna, odpowiedzialna za sprzedaż na terenie Polski, a także dział kontrolingu grupowego i konsolidacji.

Marine Harvest (MH) zaczynało w latach 60. XX wieku jako przedsiębiorstwo farm łososia atlantyckiego, źródło: wikimedia.org/CC
Marine Harvest (MH) zaczynało w latach 60. XX wieku jako przedsiębiorstwo farm łososia atlantyckiego, źródło: wikimedia.org/CC

Stąd też nie powinno dziwić, że w Gdańsku zostanie zlokalizowana kolejna część polskiej sieci MH.

We wszystkich pomorskich lokalizacjach firma zatrudnia już ponad 4 tys. pracowników.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Gdańsk. Marine Harvest zatrudni 100 pracowników
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA