W Gdańsk uruchomione zostanie centrum wsparcia biznesowego Marine Harvest (MH). Docelowo zatrudnienie w nim znajdzie 100 osób.

• Norweska firma współpracuje z polskimi partnerami od 2012 roku.
• Gdańsk wybrano ze względu na dobrą lokalizację oraz fakt, że na Pomorzu Marine Harvest zatrudnia już około 4 tysięcy osób.
• - Będziemy szukać osób ze zróżnicowanymi kompetencjami, zarówno doświadczonych pracowników, którzy będą kierować zespołem, jak i osób rozpoczynających swoją karierę zawodową - mówi Piotr Kapinos, dyrektor finansowy MH.
Marine Harvest (MH) zdecydował się otworzyć w Gdańsku centrum wsparcia biznesowego. W związku z tym norweski inwestor planuje zatrudnić 100 osób.
Marine Harvest to pochodząca z Bergen (Norwegia) firma zajmująca się zwłaszcza przetwórstwem rybnym. MH działa od 1965 roku i w czasie rozwoju przekształciła się w grupą kapitałową, która w 2016 roku wypracowała zysk z działalności operacyjnej na poziomie 991 mln euro.
MH zatrudnia ponad 12 tys. pracowników i posiada placówki w 24 krajach świata, m.in. w Norwegii, Szkocji, USA, Kanadzie, Japonii, Tajwanie, Chile, Irlandii i Polsce.
Dlaczego właśnie Gdańsk?
MH swoje działania w Polsce rozpoczynała kilka lat temu od kooperacji z polskimi firmami z branży przetwórstwa łososia atlantyckiego. Od 2012 r. firma jest właścicielem firmy Morpol - jednego z najnowocześniejszych zakładów przetwórstwa łososia na świecie. Obecnie na Pomorzu zlokalizowane są trzy fabryki, największa z nich w Duninowie koło Ustki, kolejne w Strzelinie i w Lęborku. W Trójmieście swoją siedzibę ma spółka dystrybucyjna, odpowiedzialna za sprzedaż na terenie Polski, a także dział kontrolingu grupowego i konsolidacji.

Stąd też nie powinno dziwić, że w Gdańsku zostanie zlokalizowana kolejna część polskiej sieci MH.
We wszystkich pomorskich lokalizacjach firma zatrudnia już ponad 4 tys. pracowników.


KOMENTARZE (0)